Wysokie zwycięstwo gnieźnieńskich futsalistów w Gdańsku

2023-10-08

Na mecz 3. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Gdańska, gdzie był podejmowany przez AZS Uniwersytet Gdański

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, chociaż goście od 5. minuty prowadzili dzięki trafieniu Wojciecha Węgrzyna. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą podwyższył na 0:2. Po zmianie stron gospodarze starali się odrabiać straty. Gnieźnianie grali głównie z kontrataku. W 21. minucie dokładnym strzałem z ponad dziesięciu metrów na 0:3 podwyższył Zbigniew Barańczyk. Trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził szybką kontrę  z własnej strefy obronnej i dokładnie wyłożył piłkę do Wojciecha Węgrzyna, który skompletował hat-tricka. Przy rezultacie 0:4 gdańszczanie zaczęli w akcjach ofensywnych zastępować bramkarza piątym zawodnikiem.  Gnieźnianie jednak skutecznie bronili dostępu do własnej bramki starając się zdobywać kolejne gole. W 25. minucie po szybkiej akcji gości   interweniujący niefortunnie Dominik  Kukowski pokonał własnego bramkarza. Cztery minuty później Wojciech Węgrzyn odebrał piłkę w pobliżu linii środkowej boiska jednemu z rywali  i posłał ją do pustej bramki gospodarzy. W 34 minucie zespół AZS  zdobył pierwszego gola, którego autorem był Dominik Kukowski. W odpowiedzi Wojciech Węgrzyn  odebrał piłkę rywalom już na ich połowie zdobywając siódmą bramkę dla KS Gniezno. W 37. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Belecki, ale szybko odpowiedział Mateusz Kruszlewski. W końcówce spotkania gnieźnianie zdobyli jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się Lubomir Kolomyjczuk, Mateusz Kruszlewski i Mariusz Sawicki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:11. Zwycięstwo gnieźnian jest zaskakująco wysokie, ale jeszcze bardziej imponujące  wydaje się ustrzelenie niemal podwójnego hat-tricka przez Wojciecha Wegrzyna.

AZS UG Gdańsk – KS Gniezno 2:11 (0:2)