Wysokie zwycięstwo gnieźnieńskich juniorek

2018-11-26

W meczu rozegranym w poniedziałek 26 listopada w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek juniorki MKS PR Gniezno pewnie pokonały KS AP Poznań 36:20.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gnieźnianek 2:1. Minutę później kolejną bramkę dołożyła Monika Walkowska. W odpowiedzi gola dla KS AP Poznań zdobyła Paulina Ksycka. W kolejnych minutach bardzo ładną interwencją po akcji Martyny Dolacińskiej popisała się bramkarka KS AP Poznań – Róża Żuraw. Po bramkach Oliwii Pudelewicz i Martyny Racheli miejscowe prowadziły 6:2, a kilka minut potem już 8:2. Na dodatek po raz kolejny dobrze w bramce drużyny z Gniezna spisywała się Weronika Wilkosz. Po dwudziestu  minutach meczy gnieźnianki prowadziły 12:3. Późniejsze fragmenty to nieco lepsza gra poznanianek, co skutkowało ich trzema golami przy zaledwie jednym miejscowych. Po bramkach Marii Rybickiej i Marty Kłodowskiej szczypiornistki z Pierwszej Stolicy wróciły na właściwe tory prowadząc 15:7 i kontrolując przebieg meczu. W końcówce tej części gry skuteczną interwencję po rzucie Wiktorii Stachowicz zaliczyła Róża Żuraw. Po przerwy było 18:8 dla MKS PR Gniezno.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły miejscowe bowiem już w 31 minucie gola zdobyła bardzo skuteczna w dniu dzisiejszym Monka Walkowska. W 33 minucie pierwszą bramkę w tej części gry zdobyły poznanianki za sprawą trafienia Anny Świtały. Zawodniczki z Gniezna szybko jednak odpowiedziały. Po 40 minutach miejscowe prowadziły 24:10. Po kolejnej bramce Moniki Walkowskiej gnieźnianki prowadziły 27:13.  Chwilę później jednak ta zawodniczka otrzymała dwuminutową karę. Po bramce Katarzyny Ochockiej na tablicy wyników było 30:13 dla gospodyń. Na pięć minut przed końcem zawodniczki z Gniezna prowadziły 33:17, by ostatecznie pokonać KS AP Poznań 36:20.

MKS PR Gniezno – KS AP Poznań 36:20 (18:8)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Monika Walkowska – 8.
KS AP Poznań: Paulina Ksycka – 6.

Skład MKS PR Gniezno: Weronika Wilkosz, Oliwia Morawska (bramkarki) – Maja Bielińska, Oliwia Pudelewicz, Wiktoria Stachowicz, Paulina Kabacińska, Maria Rybicka, Kinga Wieczorek, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Marta Kłodowska, Dominika Grzegorek, Martyna Rachela, Monika Walkowska, Martyna Szczygielska, Alicja Alwin (zawodniczki z pola). Trenerami MKS PR Gniezno są: Robert Popek i Janusz Pudelewicz.