Wysokie zwycięstwo kadetów MKK z Basketem Piła

2019-04-30

Koszykarze kadetów drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w sobotę 27 kwietnia na własnym parkiecie Enea Basket Piła.

Podczas trwania spotkania z obu stron widać było bardzo agresywną i twardą grę. Pierwsza kwarta nie układała się po myśli gnieźnian, jednak od drugiej kwarty koszykarze MKK odskoczyli zawodnikom z Piły i po pierwszej połowie meczu było 52:31.

Zawodnicy z Grodu Lecha konsekwentnie wykorzystywali przewagę, jaką była gra podkoszowych. W drugiej połowie Piła zaczęła lepiej bronić, utrudniając szczególnie wysokim graczom MKK zdobywanie punktów. Obrona strefowa zawodników Basketu Piła w czwartej kwarcie nie utrudniała gnieźnianom zdobywanie punktów.

Ostatecznie koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno wysoko wygrali to spotkanie 103:52 ( 22:19, 30:12, 22:8, 29:13), a MVP tego meczu został Maciej Gorzelany.

Punkty dla MKK zdobywali: Gorzelany 29, Błachowiak 22, Szkudlarek 14, Borkowicz 7, Hoffmann 7, Kozłowski 5, Rakowski 5, Czajka 4, Korytowski 3, Kostrzyński 3, Walkowski 2, Przykucki 2