Wysokie zwycięstwo koszykarek TS Basket nad drużyną z Poznania

2019-03-31

W sobotę, 30 marca koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno pokonały wysoko we własnej hali w ramach rozgrywek ligi U13 piąty zespół w tabeli-Eneę AZS Poznań.

W pierwszym meczu tych drużyn w listopadzie, koszykarki z Gniezna wywiozły z wygrały w Poznaniu 92:33. Sobotni mecz dawał więc nadzieję na kolejne okazałe zwycięstwoBasketek.  Pierwsza kwarta którą gnieźnianki wygrały 27:4 sugerowała, że spotkanie będzie „spacerkiem". Nic bardziej mylnego. Brak walki pod koszem, niecelne podania, lekkomyślne straty koszykarek TS Basket spowodowały, że poznanianki nabrały wiary w siebie, wykorzystując słabości gospodarzy  i  drugą kwartę przegrały już nieznacznie bo tylko 20:18.
Przerwa w połowie meczu została wykorzystana przez trenera Drygałę na mała "burzę" w szatni, która przyniosła owoce, bowiem seryjnie zdobywane punkty po szybkich kontrach pozwoliły miejscowym wygrać trzecią kwartę  33:7. W ostatniej kwarcie rozpędzone Basketkijuż tylko powiększały przewagę, zwyciężając ostatecznie wynikiem 108:41.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu – TUTAJ