Wysokie zwycięstwo KS Gniezno nad AZS WSIiU Malwee Łódź

2015-03-14

W rozegranym sobotę, 14 marca, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego meczu 15. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno pokonał AZS Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności Malwee Łódź 10:3.

Zajmujący ostatnią pozycję w ligowej tabeli łodzianie, przez cały czas głośno dopingowani przez kilkuosobową grupę swoich kibiców, zwłaszcza na początku pierwszej połowy starali się jednak dotrzymać kroku wiceliderom. W 2. minucie Przemysław Olczak uderzył silnie, w pełnym biegu, z lewego skrzydła, ale wyraźnie niecelnie. Cztery minuty później Krystian Pomykała w sytuacji „sam na sam" strzelił słabo - wprost w Michała Wasielewskiego. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył  Adam Heliasz pokonując w 7. minucie Jarosława Paderewskiego. Jeden z grających trenerów KS Gniezno chwilę później stanął przed kolejną szansą, ale bramkarz gości tym razem wyszedł z opresji obronną ręką. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Bartosz Banasik dobijając piłkę po strzale Dariusza Rychłowskiego. Trzy minuty później futbolówka, po silnym uderzeniu Pawła Kaźmierczaka, poszybowała nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki AZS. W 14. minucie swój popis strzelecki rozpoczął Dariusz Rychłowski zdobywając z bliskiej odległości trzeciego gola dla gospodarzy. W tej samej minucie zaliczył także asystę podając z prawego skrzydła do Oskara Stankowiaka, który strzelając do pustej bramki podwyższył na 4:0. W końcówce pierwszej połowy w ekipie gości ambicją i walecznością wyróżniał się Szymon Pruszkowski. Trzy próby tego zawodnika zakończyły się wprawdzie skutecznymi interwencjami Michała Wasielewskiego, ale po akcji lewym skrzydłem w 18. minucie filigranowy piłkarz z Łodzi zdobył wreszcie pierwszego gola da swojej drużyny. Tuż przed przerwą wynik pierwszej połowy na 5:1 ustalił Dariusz Rychłowski strzelając celnie z lewego skrzydła. Początek drugiej płowy był także dość wyrównany. Na bramkę Bartosza Banasika zdobytą w 26. minucie, po akcji prawym skrzydłem, goście odpowiedzieli trzy minuty później szybką dwójkową kontrą Przemysława Olczaka i Bartłomieja Krysiaka. Drugiego gola dla AZS zdobył ostatecznie Olczak kierując piłkę do pustej bramki gospodarzy. W 30. minucie silny strzał Szymona Pruszkowskiego obronił wprowadzony w drugiej połowie Damian Lewartowski. Po czternastu minutach gry w drugiej części meczu goście mieli już na koncie sześć przewinień i gnieźnianie egzekwowali przedłużony rzut karny z odległości 10 metrów. Jego egzekutorem był Jacek Sander, ale kapitan KS trafił w słupek bramki rywali. Minutę później Dariusz Rychłowski w ataku pozycyjnym najpierw uderzył silnie w poprzeczkę, a po chwili poprawił celownik podwyższając na 7:2. Michał Zawadzki, trener zespołu gości, poprosił wtedy o czas i przez ostatnie pięć minut meczu łodzianie stosowali manewr taktyczny zastępowania bramkarza w akcjach ofensywnych piątym zawodnikiem. Nie na wiele to się jednak zdało, gdyż w 36. minucie Dariusz Rychłowski z połowy boiska trafił do pustej bramki rywali, a minutę później Marcin Greser po podaniu z lewego skrzydła od Jacka Sandera podwyższył na 9:2. Rezerwowy bramkarz AZS - Mateusz Wardach popisał się natomiast dwiema skutecznymi interwencjami przy przedłużonych rzutach karnych. Najpierw, w 38. minucie obronił strzał Dariusza Rychłowskiego, a minutę później uderzenie Adama Heliasza i dobitkę Pawła Kaźmierczaka. W końcówce meczu gnieźnianie także zastosowali manewr taktyczny zastępowania bramkarza piątym zawodnikiem i tym razem wykorzystali to goście, kiedy to, w 39. minucie Rafał Pawłowski pokonał Adama Heliasza. Odpowiedź gnieźnianin była jednak natychmiastowa. Marcin Greser po szybkim kontrataku po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców ustalając wynik meczu na 10:3.

Zwycięstwo to oznacza, że formalnie na trzy kolejki (a faktycznie dwie - bo gnieźnianie rozegrali jedno spotkanie awansem) przed zakończeniem rozgrywek ligowych biało-czerwoni zapewnili sobie udział w barażach o ekstraklasę.