Wysokie zwycięstwo młodzika starszego MKK Gniezno z Koninem

2013-11-29

W czwartek 28 listopada koszykarze z Gniezna wygrali bardzo wysoko 91:47 z drużyną MKS MOS Konin.

Gnieźnianie już od pierwszych minut spotkania prezentowali ciekawy, a przede wszystkim skuteczny basket. W 3 min. prowadzili 9:0, głównie za sprawą bardzo dobrej gry w obronie. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała, lecz dwie celne „trójki” Kwapiszewskiego i Andrzejewskiego na koniec kwarty ustaliły wynik 18:9. Druga kwarta to popis strzelecki Mikołaja Kiełpińskiego, który tego dnia był nie do zatrzymania dla zespołu z Konina. Z 27 punktów drużyny w tej części spotkania wspomniany – Kiełpiński zapisał na swoim koncie 23 (43 w meczu!) oczka. Przez cały czas bardzo dobrze funkcjonowała defensywa podopiecznych Łukasza Staszkiewicza i to dzięki temu do przerwy gospodarze prowadzili już 45:19.

W III kwarcie zawodnicy kontrolowali przebieg meczu, wyprowadzając skuteczne kontrataki. Kolejne 8 punktów dorzucił do swojego dorobku – Kiełpiński, a w obronie 5 (z 9 w całym meczu) przechwytów zaliczył filar gnieźnieńskiej defensywy Michał Milak. Ostatnią odsłonę meczu rozpoczął od dwóch „trójek” Kiełpiński. Od tego momentu na parkiecie przebywali w większości zawodnicy rezerwowi, którzy również prezentowali się tego dnia bardzo dobrze. Gdyby nie problemy zdrowotne, niektórych zawodników, pewnie ich zdobycze punktowe byłyby większe. Jednak koszykówka to sport drużynowy i jako drużyna zawodnicy MKK spisali się bardzo dobrze.

MKK Gniezno : MKS MOS Konin     91 : 47   (18:9, 27:10, 16:12, 30:16)

Punkty dla MKK: Kiełpiński 43, Kwapiszewski 20, Milak 10, Andrzejewski 9, Walkowiak 4, Gaweł 2, Szczapa 2, Kierzek 1, Stube 0, Kniaź 0, Trafny 0.

Kolejny mecz młodzicy starsi zagrają 12 grudnia (czwartek), kiedy to w hali przy ul. Jolenty podejmować będą zespół Obry Kościan. Wszystkich zapraszamy do kibicowania !!!