Wysokie zwycięstwo na zakończenie przygotowań Pelikana Niechanowo

2017-08-13

Ostatni mecz sparingowy mają za sobą seniorzy Pelikana Niechanowo, którzy tym samym zakończyli okres letnich przygotowań do sezonu.

Podopieczni Roberta Sytka i Roberta Zamiara wysoko w sobotę 12 sierpnia pokonali w Żydowie Farę Pelikan 7:1 i można śmiało stwierdzić, że był to najmniejszy wymiar "kary". Pelikan przystąpił do tego spotkania w mocno okrojonym składzie, bez kontuzjowanych Błażeja Matysiaka oraz Alberta Kowalskiego. Dodatkowo zabrakło Andrzeja Stefańskiego, Zbigniewa Kościańskiego, Patryka Stachowiaka oraz Krzysztofa Pietrzkiewicza. Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości i już w 2 minucie Pelikana na prowadzenie wyprowadził Przemek Wiśniewski. Ten sam zawodnik w 16 minucie podwyższył na 2:0. W 34 minucie strzał życia oddał jeden z graczy Fary, który przewrotką pokonał golkipera zielono-czarnych. Później dał znać o sobie Jakub Januchowski, który w 36 i 38 minucie pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował Przemek Wiśniewski i Niechanowianie schodzili na przerwę prowadząc 5:1. Po przerwie rajd prawą stroną przeprowadził Wiśniewski i wyłożył piłkę Maciejowi Białasowi, który dopełnił formalności. W 81 minucie swojego hat-tricka skompletował Kuba Januchowski. Pelikan w międzyczasie zmarnował kilka dobrych sytuacji, co oznacza, że wynik mógł być wyższy. Teraz czekamy na ligę, już 19 sierpnia na Planty zawita zespół Kłosa II Zaniemyśl.