Wysokie zwycięstwo rezerw MKS Mieszko Gniezno w meczu kontrolnym z Formaton Piast Łubowo.

2020-03-04

We wtorkowy wieczór 3 marca na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej, naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny przygotowujące się do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020.

Formaton Piast Łubowo występujący w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy 9 podejmował zespół rezerw pierwszej drużyny Mieszka Gniezno przygotowującej się do rundy wiosennej w wielkopolskiej klasie B grupie 5. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zaplecza pierwszej drużyny Mieszka Gniezno, w której występują głównie juniorzy starsi i młodsi w stosunku 6:1.

Co do samej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy Formatonem Piast Łubowo a Mieszkiem II Gniezno. To podopieczni Przemysław Otuszewskiego z powodzeniem na przestrzeni całego meczu prowadzili swoją grę, tzn. przygotowywali akcje od defensywy i stopniowo przesuwali się do przodu pod pole karne Formatonu Piasta Łubowo. Ta konsekwetna gra młodych gnieźnian zaowocował a w pierwszej połowie zdobyciem trzech goli. W 25 minucie padła pierwsze z sześciu zdobytych bramek dla młodych mieszkowców. Na prowadzenie 1:0 rezerwy Mieszka Gniezno wyprowadził Bartosz Goździński, pięć minut później padł drugi gol dla gości a autorem jego okazał się Miłosz Wachoń, który w 39 minucie ustalił wynik do przerwy 3:0 dla rezerw Mieszka Gniezno. Jeśli chodzi o Formaton Piast Łubowo, to podopieczni Marcina Sporakowskiego w pierwszej połowie mieli jedną stuprocentową okazję do zdobycia bramki, kontaktowej lecz Filip Adamski z 7 metrów uderzył głową piłkę ponad poprzeczką.

W drugiej odsłonie meczu więcej okazji niż w pierwszej połowie stworzyli sobie piłkarze Formatonu Piasta Łubowo, ale niecelnie uderzał Maciej Adamski, Mikołaj Kidawa i Damian Grzesiak. Takiego problemu z celnością trafiana do bramki swojego rywala nie mieli młodzi mieszkowcy, którzy w tej części meczu zdobyli kolejne trzy gole tracąc przy okazji jednego. I tak zaraz po wznowieniu gry w 49 minucie na 4:0 podwyższył prowadzenie rezerw Mieszka – Miłosz Wachoń. A że była to zdobyta trzecia bramka w wtorkowym meczu przez Wachonia tym samym gnieźnianin pochodzący z Łubowa skompletował hattricka. W 53 minucie gospodarze zdobyli gola na 4:1, którego autorem okazał się Marusz Jabkiewicz. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym meczu przez gospodarzy. Wynik meczu 6:1 dla rezerw Mieszka zdobyciem dwóch ostatnich goili został ustalono w końcówce wtorkowego meczu kontrolnego. Najpierw na 5:1 bramke zdobył Szymon Włodarczak a szóstego gola w 80 minucie zapisał Krystian Grzeszczak.

Na koniec należy nadmienić iż wtorkowym meczu kontrolnym w drużynie rezerw Mieszka Gniezno debiut zaliczyło dwóch zawodników Akademii Mieszka - 14 i 15 letni Trampkarze: Adrian Kowalczewski (14lat) i Samuel Wojciechowski (15lat).

Skład rezerw Mieszka Gniezno: Stachowiak, Tymosz (60 Sikorski), Kruszlewski, Kwitowski, Mirek, Gożdziński (60 Kowalczewski), Karski (60 Wojciechowski), Szociński (60 Grzeszczak ), Wachoń , Wiśniewski, Pluciński (60 Włodarczyk)