XI Bieg Czerniejewski w nowej odsłonie

2022-06-08

W sobotę, 4 czerwca, odbył się XI Bieg Czerniejewski. Bieg główny na dystansie niespełna 10 kilometrów w dość trudnych warunkach, przy parnej pogodzie wygrał Tomasz Szymkowiak - olimpijczyk z Pekinu.

Po dwuletniej przerwie powrócono do biegowej rywalizacji również w Czerniejewie. Start przeniesiono z Placu Onufrego Kopczyńskiego na teren Szkoły Podstawowej, dzięki czemu wydłużono trasę zbliżając się już bardzo mocno do 10 km, a biegacze mieli możliwość skorzystania z zaplecza nowej hali widowiskowo-sportowej.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły przedszkolaki. Najliczniejsze grupy stanowili uczniowie szkół podstawowych. W sumie wystartowało ponad 250 dziewcząt i chłopców. O godzinie 11 nastąpił start do biegu głównego. Starterem był Rajmund Gąsiorek - główny sponsor biegu. Od początku zdecydowanie do przodu ruszył Tomasz Szymkowiak z Wrześni. Uczestnikowi Igrzysk Olimpijskich w Pekinie długo kroku dotrzymywał Ukrainiec Jurij Blahodir. Ostatecznie Szymkowiak zwyciężył w czasie 33:15. Drugi był Blahodir  (33:32), a trzeci Klaudiusz Kozłowski (34:26). Rywalizację kobiet wygrała Marzena Siwińska z Witkowa (41:33) wyprzedzając Joannę Stawową z Żydowa (41:40) i  Angelikę Marczak z Wrześni (49:12). Prowadzone były tez klasyfikacje w grupach wiekowych oraz mieszkańców miasta i gminy Czerniejewo.