XII Bieg Tropem Wilczym - Modliszewko 2024

2024-03-05

W niedzielę, 3 marca, w całej Polsce odbyła się XII edycja biegów Tropem Wilczym.

Bieg ten nawiązuje do obchodzonego 1 marca Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, w celu upamiętnienia tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Wybór daty nie jest przypadkowy. To właśnie 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy zabici zostali przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

 

 

Już po raz trzeci z rzędu jeden z biegów zorganizował Urząd Gminy Gniezno wraz mieszkańcami wsi Modliszewko i tamtejszą Szkołą Podstawową. W biegu uczestniczyło 300 zawodniczek i zawodników podzielonych na 3 kategorie:

 
bieg Wilczka (200 m) - dla przedszkolaków
bieg - 5 km
bieg główny - 10 km
 
W czasie zawodów nie prowadzono pomiaru czasu, ani oficjalnej klasyfikacji zawodników. Chodziło przede wszystkim o aktywne spędzenie wolnego czasu, integrację i upamiętnienie tych, którzy przed laty do końca walczyli o niepodległą ojczyznę. 
 
Wiosenna aura sprzyjała dobrej zabawie i integracji, a organizatorzy przygotowali posiłek i rozlosowali nagrody wśród wszystkich uczestników. 
 

Radosław Kossakowski / foto Martyna Zasada  (fotogaleria)

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,xii-bieg-tropem-wilczym-modliszewko-2024.html