XII Dzień Igrzysk Europejskich – Komplet medali na zakończenie zmagań

2023-07-03

Niedziela, 2 lipca, była ostatnim dniem rywalizacji podczas III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Polacy na zakończenie zmagań zdobyli, w różnych konkurencjach, komplet medali gromadząc w sumie aż 50 krążków.

W niedzielne przedpołudnie na krakowskim Rynku dokończona została rywalizacja w teqballu. W sobotni wieczór Adrian Duszak i Marek Pokwap przegrywali  półfinałowy mecz z Węgrami 0:1. Kiedy podczas rozgrywania drugiego seta  opadła wieczorna rosa, mecz został przerwany. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się od nowa, od stanu 0:0. Polacy ambitnie walczyli, ale ostatecznie przegrali 2:1. W tej sytuacji o brąz zagrali z parą rumuńska. Zanosiło się na łatwe zwycięstwo Biało-Czerwonych, ale Rumuni wygrali drugiego seta. Ostatecznie jednak to Polacy sięgnęli po brąz.

Niemal równolegle, na torze do kajakarstwa górskiego Kolna rywalizowano w kanadyjkach jedynkach. W finale zmagań kobiet Klaudia Zwolińska długo prowadziła, ale ostatecznie została wyprzedzone przez Niemkę Elenę Lilik o 0,62 sek. i zajęła 2. miejsce zdobywając drugi srebrny medal igrzysk europejskich.

W Hali Sportowej w Myślenicach zakończyła się rywalizacja w kick-boxingu. W finałowym pojedynku  w wadze do 86 kg Robert Krasoń zmierzył się z Hiszpanem Mohammedem Hamdi Hajjim.  Polak wygrał 3:0 i zdobył ostatni na tych igrzyskach medal dla Polski – złoty medal!

W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli  6. miejsce zdobywając w sumie 50 medali: 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych. Zwyciężyły Włochy – 35-26-39, przed Hiszpanią – 21-17-19 i Ukrainą – 21-12-8.

Radosław Kossakowski + foto Szersza relacja fotograficzna z dwunastego dnia igrzysk TUTAJ