XIII edycja Zimowego Turnieju – Pustachowa Cup 2016 zakończona. Puchary i medale zostały rozdane.

2017-03-25

W gnieźnieńskiej hali Szkoły Podstawowej nr 2 , mającą swoją lokalizację przy ulicy Łubieńskiego w piątek 24 marca odbyły się spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finałowe w ramach XIII Zimowego Turnieju -Pustachowa CUP 2017 w halowej piłce nożnej pięcioosobowej.

W tegorocznym turnieju udział brało 8. drużyn o następujących nazwach:

Wyżej wymienione drużyny przed rozpoczęciem rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy ,,A” i ,,B” w każdej po 4. zespoły. W grupie ,,A” , która zainaugurowała swoje rozgrywki w ramach XII Zimowego Turnieju Pustachowa CUP 2016 w niedzielę 10 stycznia o punkty rywalizowały drużyny: Lider Szczytniki Czerniejewskie ,Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki, Ekipa z Wlkp, WKS Owieczki, Laid Back Team, .Abażur , ELGROM i LIder Szczytniki Czerniejewskie I

Wyżej wymienione drużyny przed rozpoczęciem rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy ,,A” i ,,B” w każdej po 4. zespoły. W grupie ,,A” , która zainaugurowała rozgrywki w ramach XIII Zimowego Turnieju Pustachowa CUP 2017u w niedzielę 10 stycznia o punkty rywalizowały drużyny: Lider Szczytniki Czerniejewskie , Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki, Ekipa z Wlkp., WKS Owieczki. Z kolei grupę ,,B”, która do walki o punkty przystąpiła 12 lutego utworzyły zespoły: Laid Back Team ,Abażur , ELGROM, LIder Szczytniki Czerniejewskie I

Same rozgrywki w obu grupach zostały przeprowadzone systemem ,,każdy z każdym” po których w zależności od zajętych miejsc drużyny uczestniczące w tym turnieju  grały spotkania ćwierćfinałowe a następnie półfinałowe. Końcowym efektem zmagań piłkarskich z udziałem 8. zespołów w ramach  XIII Zimowego Turnieju Pustachowa CUP 2017 były mecz finałowe pomiędzy najlepszymi czterema ekipami o końcowe miejsca w całym turnieju.

Po zaciętych i prowadzonych w duchu fair - play rozegranych meczach  zwycięzcą XIII  Zimowego Turnieju - Pustachowa CUP 2017 w halowej piłce nożnej pięcioosobowej, została drużyna pierwszej drużyny Lidera Szczytniki Czerniejewskie, która w wielkim finale po bardzo zaciętym pojedynku piłkarskim, pokonała  zespół  WKS Owieczki w stosunku 2:1. Trzecie miejsce przypadło drużynie Rady Osiedle Pustachowa Kokoszki, która w małym finale wygrała po serii rzutów karnych 2:1 z drugim zespołem Lidera Szczytniki Czerniejewskie, w regulaminowym czasie odnotowano wynik bezbramkowy.

Nim doszło do spotkań o końcowe miejsca w całym turnieju, najpierw jednak rozegrane zostały cztery spotkania ćwierćfinałowe oraz dwa półfinałowe, w których odnotowano następujące rozstrzygnięcia:

Półfinały:
I Półfinał zwycięzca meczu 1A/4B ze zwycięzca meczu 2B/3A Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki - Lider Szczytniki czerniejewskie I 0-1

II Półfinał zwycięzca meczu 1B/4A ze zwycięzca meczu 2A/3B
WKS Owieczki - Lider Szczytniki Czerniejewskie II 1-1 karne 3-2

Finały
Mecz o III Miejsce : przegrany z I półfinału z przegranym z II półfinału
Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki - Lider Szczytniki Czerniejewskie II  0-0 karne 2-1

8.Miejsce Abażur

Oprócz pucharów dla najlepszych trzech drużyn pamiątkowymi statuetkami oraz nagród rzeczowych nagrodzeni zostali:

Król Strzelców - Conrado Wiernowolski (Lider Szczytniki Czerniejewskie II )  8 bramek

Najlepszy Bramkarz - Piotr Galant (Lider Szczytniki Czerniejewskie I)

Wyróżniony Bramkarz -  Artur Siejak ( Lider Szczytniki Czerniejewskie II )

Najlepszy Zawodnik - Dominik Jabkiewicz ( Lider Szczytniki Czerniejewskie I )

Wyróżniony Zawodnik - Adrian Łucki (WKS Owieczki )

Puchar Fair Play - Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki

Patronat Prezydent Miasta Gniezna , Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego

Patronat Medialny -  Radio Plus Gniezno , SportGniezno.pl , informacjelokalne.pl. TV - Gniezno ,

Fundatorami nagród  byli :  SPONSOR STRATEGICZNY FUNDATOR medali i koszy z upominkami Supermarket Piotr i Paweł w Gnieźnie Urząd Miejski w Gnieźnie i Starostwo Powiatu Gnieźnieńskiego , oraz GOSiR Gniezno

ZESPÓŁ ZWYCIEZKI  UKS LIDER SZCZYTNIKI CZERNIEJEWSKIE I występował w składzie:  Dominik Jabkiewicz , Sławek Staniczewski , Patryk Jarzyński . Tomek Szczepański , Piotr Galant , Mariusz Jabkiewicz, Marcin Piechocki , Hubert Janas , Mikołaj Mazurkiewicz , Opiekun Dariusz Kierzek