XIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków - rozpoczęcie

2014-05-07

7 maja w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego, o godzinie 10.00, rozpoczęła się XIII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, której w tym roku organizatorem i koordynatorem jest Przedszkole nr 1 z Gniezna.

Honorowy Patronat nad imprezą przejął Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, który jest też fundatorem pucharów.

W tegorocznej edycji udział bierze 14. Przedszkoli z terenu Gniezna, które zostały podzielone na 3 grupy, z których do ścisłego finału awansuje tylko jedno Przedszkole. Ostatnia grupa rywalizować będzie w piątek jak i również w tym dniu rozegrane zostaną  finały oraz uroczystość zakończenia i dekoracja najlepszej trójki.

Wracając do dzisiejszego dnia to na rozpoczęciu obecni byli: Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna – Czesław Kruczek, Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna – Maria Kocoń, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu w UM – Telesfor Gościniak, Kierownik Referatu Edukacji – Zdzisław Skoniecki, Prezes Zarządu PEC – Jarosław Grobelny, właściciel Firmy Hawa – Bartosz Walczak, Prezes MPK – Tomasz Budasz, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej – Zdzisław Kujawa.

Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonał Zastępca Prezydenta MG – Czesław Kruczek a następnie wokół hali przeszedł poczet sztandarowy a za nim wszystkie przedszkolne drużyny, które biorą udział w rozgrywkach. Kulminacyjnym punktem otwarcia Olimpiady było podpalenie znicza Olimpijskiego, który będzie się palić w trakcie każdego dnia trwania zmagań a następnie młodzi sportowcy oraz wszystkie dzieci złożyły przysięgę sportowej rywalizacji w duchu olimpijskich zmagań sportowych.

Po uroczystym otwarciu dzieci przystąpiły do zmagań sportowych.
 

 

Do finału awansowało Przedszkole nr 5 zajmując I miejsce.do finału)

 

Dalsze miejsca zajęli:
II miejsce - Przedszkole Sióstr Miłosierdzia
III miejsce - Przedszkole nr 9
IV miejsce - Przedszkole nr3
V miejsce  - Przedszkole  nr2

8 maja rywalizować będą:
Przedszkole nr 6
Przedszkole nr 8
Przedszkole nr 10
Przedszkole nr 13
Przedszkole nr 14

 

 

 Tomasz Kostencki + materiał filmowy/Foto Roman Strugalski

 


 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,xiii-olimpiada-sportowa-przedszkolakow-rozpoczecie.html