XIII turniej Auto Watin Grand Prix Wielkopolski wygrywa para Elektrowni PAB Żelichowo

2018-11-12

W 100 Rocznicę Niepodległości 11 listopada, restauracja Leo Libra była areną zmagań brydżystów XIII, tegorocznego turnieju Auto Watin Grand Prix Wielkopolski. 46 par z klubów województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego walczyło zarówno o punkty do klasyfikacji długofalowej jak również w klasyfikacji krajowej o Podkowę Kasztanki Marszałka.

Po otwarciu turnieju przez przedstawiciela starostwa powiatu gnieźnieńskiego Macieja Szczepańskiego, ten ciekawy 40 rozdaniowy, dobrze obsadzony turniej w, którym wzięło udział m.in. dwóch arcymistrzów  międzynarodowych i trzynastu arcymistrzów - z wynikiem 61,45 procent wygrała - otrzymując Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej para Maciej Sobieralski – Stanisław Zakrzewski (Elektrownia PAB Żelichowo). Drugą lokatę z wynikiem 61,35 procent zajął duet Ewa Rodziewicz-Bielewicz – Olgierd Rodziewicz-Bielewicz (Unia WINHAUS Leszno) a trzecią, nagrywając 61,29 procent para Krzysztof Brudka (GRICON STARKA PAB Poznań) – Piotr Busse (Ilianka 1 Rzepin). Czwartą lokatę z rezultatem  59,06 procent zajęła para Sophia Bałdysz (Objektivity KS AZS Wratislavia Wrocław) – Jan Pędziński (Dąbrówka Joker Poznań) a piątą z wynikiem 58,56 procent Marcin Pędziński (GRICON STARKA) – Sławomir Piechocki (RAL Poznań). Szóste miejsce z dorobkiem 57,57 procent wywalczyła para Tomasz Wasilewski – Tomasz Bruchnajzer (KT Konin) a siódme z rezultatem 56,09 procent najwyżej sklasyfikowana para powiatu gnieźnieńskiego Roman Kujawski – Marek Wojciechowski. Kolejną pozycję – ósmą – z rezultatem 54,92 procent wywalczył duet Paweł Siwiński (KARTEL Gorzów) – Maciej Szczepański (Chaos Gniezno). Dziewiąte miejsce, nagrywając 54,84 procent  zajęła para Jan Rosochowicz – Zenon Wierzbicki (Kopernik Veolia Poznań) a pierwszą dziesiątkę z rezultatem 53,87 procent zamyka duet Janusz Kościelny (KSBS Spójnia Kalisz) – Piotr Walczak (RAL). Jedenastą pozycję z wynikiem 53,37 zajęła para Tadeusz Grobys – Włodzimierz Grobys (Platan Pleszew) a dwunastą Jan Borychowski (KT) – Przemysław Weymann (Unia II Leszno). Trzynastą pozycję  z rezultatem 52,93 procent zajęła gnieźnieńska, niezrzeszona para Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski a czternastą, nagrywając 52,74 procent para Edward Niewiarowski (System Poznań) – Adam Peszke (Chaos). Piętnaste miejsce z rezultatem 52,36 procent zajęła para Witold Beger – Zbigniew Borejsza-Wysocki (IOR II Poznań).
Gnieźnieńską edycje 30 rozdaniowego turnieju „O Podkowę Kasztanki Marszałka”  wygrała z wynikiem 64,24 procent para Maciej Sobieralski – Stanisław Zakrzewski.

Dla najlepszych par tego popularnego w Wielkopolsce turnieju nagrody zostały  ufundowane przez: Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego Beatą Tarczyńską, PPHU Jacek Surdyk, PPHU Krzysztof Alwin oraz Biuro Inżynieryjno-Techniczne KIER Mieczysław Łebedyński. Po wręczeniu pucharów i nagród Starosta Gnieźnieński Beata Tarczyńska zaprosiła brydżystów do Gniezna na przyszłoroczny Turniej z okazji 101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy turnieju; Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż składają podziękowanie właścicielce i pracownikom restauracji Leo Libra za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń, w których odbywał się  wzorowo prowadzony przez Sędziego Państwowego Piotra Śmielińskiego i Michała Zimpela turniej oraz sponsorom nagród.
Podczas turnieju punktualnie o godzinie 12,00 dla uczczenia 100 Rocznicy Niepodległości brydżyści odśpiewali Hymn Narodowy.

Już w poniedziałek 12 listopada o godzinie 17,00 rozegrana zostanie w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej 2, XI edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Startujące w tym turnieju pary będą mogły porównać swoje wyniki z około 700 parami grającymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju, gdyż wszyscy uczestnicy grają tymi samymi układami kart przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.