XIV Turniej Plażowej Piłki Siatkowej "Lednica 2019" przeszedł do historii!

2019-07-29

Rozgrywki tradycyjnie odbywające się na boiskach do "plażówki" w Dziekanowicach zorganizował Gminny Klub Sportowy Piast Łubowo przy wsparciu Gminy Łubowo.

Pierwszego dnia, 20 lipca odbywał się turniej w kategorii kobiet i mężczyzn, rozgrywki były prowadzone w systemie każdy z każdym. Dwa sety do 15 punktów, a ewentualny tie-break do 11.

Do rywalizacji kobiet zgłosiły się cztery pary, a najlepszą okazała się Weronika Szrama i Paulina Rogalska. Za nimi znalazła się Anna Michalska i Joanna Pińczuk, podium uzupełniła para Julia Nowakowska i Milena Borzykowska.

W kategorii mężczyzn wystartowało pięć par. Złoto zdobyli Marcin Duszyński z Mateuszem Liberkowskim, srebro Marek Sanok z Dawidem Gąciarz, brąz Łukasz Pińczuk z Michałem Ryczkowskim.

W drugim dniu rozgrywek zawodnicy rywalizowali w kategorii "mixt". Do rywalizacji stanęło osiem par, które po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy. W grupach i półfinałach mecze rozgrywano w systemie dwa sety do 15 punktów, a ewentualny tie-break do 11. W finale i meczu o trzecie miejsce sety odbywały się już do 21 punktów.

Zwycięscami okazała się para Marcin Duszyński - Julia Stablewska, która pokonała parę Łukasz Pińczuk - Anna Michalska 21:16 i 21:18. W meczu o trzecie miejsce lepszą parą była Paweł Koziński - Paulina Rogalska, którzy pokonali 21:16 i 21:18 parę Szymon Wolniewicz - Weronika Szrama

Nagrody dla zwycięzców wręczał Pan Andrzej Łozowski - Wójt Gminy Łubowo oraz Pan Ryszard Filipiak - radny gminy, przewodniczący komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej, a także honorowy prezes klubu.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wodę i ciasto. Z inicjatywy Pana Wójta i Pani Ireny Wójcik - dyrektora zawodów pływackich zawodnicy po ciężkiej rywalizacji w niedzielnych rozgrywkach mogli skorzystać także z regeneracyjnego posiłku na "Małym Skansenie", gdzie tego dnia odbywały się też zawody pływackie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Piast Łubowo + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,xiv-turniej-plazowej-pilki-siatkowej-lednica-2019-przeszedl-do-historii.html