XX Jubileuszowa Integracyjna Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna z okazji „Światowego Dnia Inwalidy”

2015-04-14

Dnia 11 kwietnia. na sali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Gnieźnie odbyła się XX Integracyjna Spartakiada Sportowo – Rekreacyjna z okazji „Światowego Dnia Inwalidy”.

Spartakiada odbyła się w ramach Cyklu Integracyjnych Spartakiad Sportowo – Rekreacyjnych dofinansowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Urzędem Miejskim w Gnieźnie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym Nr 2 w Gnieźnie, Wielkopolskim Związkiem Inwalidów Narządu Ruchu w Gnieźnie, Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie, a także sponsorami prywatnymi, jak i instytucjonalnymi. 
 
Łącznie w sportowych zmaganiach udział wzięło ponad 200 uczestników z niepełnosprawnościami. Uczestnikami spartakiady były dzieci i młodzież: z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie i Kłecku, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Gnieźnie, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Świetlicy Środowiskowej „Dzieci z Chmur”, SOSW Nr 2 w Gnieźnie, Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Gnieźnie, Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych w Gnieźnie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Tęcza” oraz osoby indywidualne.
 
W ramach programu spartakiady w Gnieźnie uczestnicy zmagali się w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych walcząc o finałowe miejsca na podium. Oto wyniki poszczególnych konkurencji:
 
konkurs rysunkowy
1. Dylan Maciejewski - SOW Św. Wojciecha
2. Sandra Banach - MŚS 
3. Anna Mak - MŚS 
 
konkurs wiedzy o sporcie
1. Piotr Nowicki - WTZ Kłecko
2. Joanna Sekulska - MŚS
3. Kacper Miziołek - Świetlica „Dzieci z Chmur”
 
kręgle – chłopcy
1. Radosław Kmiecik - SOW Św. Wojciecha
2. Mirosław Karpiński - SOW Św. Wojciecha
3. Przemysław Szeląg - WTZ Gniezno 
 
kręgle – dziewczęta
1. Renata Lemańska - WTZ Gniezno
2. Ewa Gejzerowicz - WTZ Gniezno 
3. Agnieszka Lasecka – TPD
 
ringo - chłopcy
1. Dylan Maciejewski - SOW Św. Wojciecha 
2. Kacper Kwiatkowski - Świetlica „Dzieci z Chmur”
3. Piotr Nowicki - WTZ Kłecko
 
ringo – dziewczęta
1. Wiktoria Woźniak - MŚS
2. Martyna Wdowczyk - MŚS
3. Sandra Bekan - SOW Św. Wojciecha
 
rzut piłka do kosza – chłopcy
1. Dominik Urbaniak - MŚS
2. Krystian Dobersztyn - Świetlice „Dzieci z Chmur”
3. Stanisław Pawlikowski - WTZ Gniezno 
 
rzut piłka do kosza – dziewczęta
1. Weronika Mzmania - SOSW Nr 2
2. Monika Kmiecik - SOW Św. Wojciecha 
3. Elżbieta Kaczmarek - WTZ Kłecko 
 
rzut woreczkiem do kosza – chłopcy
1. Janusz Nowak - WTZ Kłecko 
2. Bonifacy Lisecki - WTZ Kłecko
3. Kacper Miziołek - Świetlica „Dzieci z Chmur”
 
rzut woreczkiem do kosza – dziewczęta
1. Elżbieta Kaczmarek - WTZ Kłecko
2. Natalia Ludwiczak - SOW Nr 2
3. Monika Kmiecik - SOW Św. Wojciecha 
 
konkurs wiedzy o zdrowiu
1. Weronika Mak - MŚS 
2. Małgorzata Bartkowiak - WTZ Kłecko
3. Natalia Kabacińska - Świetlica „Dzieci z Chmur”
 
Zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki wręczone przez organizatorów oraz zaproszonych gości. Zwycięzca konkursu wiedzy o sporcie otrzymał również album olimpijski SOCZI 2014 ufundowany przez Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego, Członka Zarządu PKOl. Po wręczeniu medali i upominków największym jak co roku oczekiwaniem uczestników była wielka loteria fantowa w której udział wzięli wszyscy przybyli na spartakiadę (dzieci, młodzież, opiekunowie oraz rodzice). Emocji podczas loterii towarzyszył fakt, iż wszystkie losy były zwycięskie. Nagrodą główną loterii był blisko 2 metrowy Jubileuszowy Pluszowy Miś. 
Uczestnicy spartakiady ponadto otrzymali słodki poczęstunek w postaci czekolad, drożdżówek oraz soczków. Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie swoją obecnością zaakcentowali:                                                                                                                                
 
Prezes SMW, poseł Tadeusz Tomaszewski, Prezydenta Miasta Gniezna reprezentowała Renata Góralczyk – Zielonka – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Jan Budzyński wraz z miejskimi radnymi: Ryszardem Karmolińskim i Marcinem Jagodzińskim, radna powiatu gnieźnieńskiego – Natasza Szalaty, Zastępca Dyrektora SOSW Nr 2 w Gnieźnie – Krzysztof Ortarzewski,  Kierownik Warsztatów Szkolnych SOSW Nr 2 – Dorota Frątczak, Prezes WZINR – Bolesław Ciesielczyk i Jadwiga Głowacka, PCK Gniezno – Krystyna Król i Wanda Słomowicz oraz Stanisław Dolaciński – Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i Anna Stanowska –Członek Zarządu SMW. 
 
Biorąc pod uwagę ogromną frekwencję , uśmiech i zadowolenie dzieci, spartakiadę można zaliczyć do bardzo udanej. Jak co roku organizację imprezy a w tym głównie pozyskania upominków na loterię można było zrealizować dzięki wsparciu prywatnych jak instytucjonalnych darczyńców do których należą; Spółka PEC w Gnieźnie, Spółka MPK w Gnieźnie, Spółka URBIS w Gnieźnie, Spółka TREPKO w Gnieźnie, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Przedsiębiorstwo Sokołów S.A., Bank PKO BP w Gnieźnie, Hurtownia Sportowa Tropsport w Gnieźnie, Klub Wehikuł Czasu w Gnieźnie, Firma Copypoint w Gnieźnie,  Stanisław Szczepański – radny powiatu gnieźnieńskiego, oraz darczyńcy maskotek i upominków jako głównych nagród w loterii – Tadeusz Tomaszewski, Natasza Szalaty, Jan Budzyński, Marcin Jagodziński, Anna Wójcik - Starczewska, Wojciech Nitka, Anna Stanowska, Julita Pawlak, Krzysztof Wojciechowski oraz Stanisław Dolaciński. W imieniu organizatorów oraz uczestników Spartakiady bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.
 
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan + foto
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,xx-jubileuszowa-integracyjna-spartakiada-sportowo-rekreacyjna-z-okazji-swiatowego.html