XX Piknik Olimpijski w Warszawie

2018-06-11

Inauguracyjnym działaniem powstania Klubu Olimpijczyka w Niechanowie była wycieczka edukacyjno – turystyczna dla 54 osobowej grupy dzieci, młodzieży i rodziców na XX Jubileuszowy Piknik Olimpijski w Warszawie.

Spotkanie w stolicy rozpoczęło się od złożenia kwiatów i zniczy na Warszawskich Powązkach pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na grobach olimpijczyków i Prezesów PKOL Stefana Paszczyka i Piotra Nurowskiego. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Sportu w Polskim Komitecie Olimpijskim. Jednak głównym punktem pobytu w Warszawie był udział w Pikniku Olimpijskim w ramach którego rzeszy uczestnikom z terenu całego kraju zaproponowano ogromną ilość gier i zabaw promujących liczne dyscypliny olimpijskie.  Była to też okazja do bezpośredniego spotkania „twarzą w twarz” ze znanymi i mniej znanymi olimpijczykami, mając okazję na wspólne zdjęcie, krótką rozmowę czy otrzymanie autografu. W gronie medalistów olimpijskich z którymi spotkano się bezpośrednio byli: Irena Szewińska, Mieczysław Nowicki, Władysław Stecyk, Renata Mauer Różańska, Marian Sypniewski, Adam Krzesiński, Piotr Mowlik oraz prezesi związków sportowych Jacek Sobolewski Prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie i Apoloniusz Tajner Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Ostatnim punktem pobytu był spacer na Krakowskie Przedmieście i Warszawską Starówkę.  Inicjatorem powstania Klubu Olimpijczyka i organizacji wycieczki był Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami przy Polskim Komitecie Olimpijskim. W wycieczce udział wzięła także trójka podopiecznych Domu Dziecka w Trzemesznie pod opieką pana Pawła Kordońskiego.
Wyjazd zorganizowano wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, Szkołami Podstawowymi z Niechanowa i Jarząbkowa oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan.  
W drugiej połowie roku Klub Olimpijczyka będzie organizatorem spotkań z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Niechanowie i Jarząbkowie z medalistami olimpijskimi. 
Pomimo ogromnego upału była to świetnie spędzony czas, pełen wrażeń i nie zapomnianych chwil.
 
Tadeusz Tomaszewski + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,xx-piknik-olimpijski-w-warszawie.html