Z Dopiewa bez punktów

2020-10-18

Piłkarkom ręcznym Kapi Meble MKS PR II Gniezno nie udało się wywalczyć punktów w starciu z liderem drugoligowej tabeli Bukowsko-Dopiewskim KPR.Podopieczne trenera Romana Solarka przegrały w sobotę 17 października w meczu wyjazdowym 32:15.

Pierwszy kwadrans gry to doskonała gra gnieźnianek. W pierwszej minucie dobrą serię przyjezdnych zainicjowała Agata Alwin. Po niej do protokołu wpisywały się kolejno pięciokrotnie Maria Tanaś, dwukrotnie Paulina Musiał i Marta Łachowska. Ta passa pozwoliła wysforować się na czterobramkowe prowadzenie. W 20. minucie KPR zdołał doprowadzić do wyrównania. Później gospodynie złapały wiatr w żagle i nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Do przerwy Kapi Meble MKS PR  przegrywał w Dopiewie 13:12.

W drugiej partii gnieźnieńskie szczypiornistki dopadła totalna niemoc. Co prawda, starały się gonić wynik, lecz na niewiele się to zdawało. Przez ostatnie 20 minut gry żółto-czarne nie znalazły drogi do przeciwnej bramki. Gospodynie były w lepszej dyspozycji, co przekładało się na ich skuteczność w ataku. Od 40. minuty bukowsko-dopiewski zespół tylko powiększał przewagę. Ostatecznie, pomimo pierwszej partii gry, spotkanie zakończyło się wynikiem 32:15.

Kolejne spotkanie gnieźnianki rozegrają już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się u siebie z APR Świdnicą. Będzie to znakomita szansa na rehabilitację za porażkę w Dopiewie.

Kapi Meble MKS PR II Gniezno: Lidia Kobyłecka, Daria Rożek - Agata Alwin 1, Joanna Draheim, Martyna Nowicka 1, Marta Łachowska 1, Paulina Kabacińska 1, Maja Brząkała 1, Julia Nowak, Aleksandra Śmigowska, Marta Kłodawska, Paulina Musiał 2, Maria Tanaś 8, Paulina Wilczura, Julia Skoczeń, Dominika Grzegorek.