Z Hapoelem znów na remis

2022-10-14

Na mecz 4. kolejki grupy C Ligi Konferencji Europy zespół Lecha Poznań wyjechał do Beer Szewy, gdzie w czwartek, 13 października, był podejmowany przez tamtejszy Hapoel.

Pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane tydzień wcześniej w Poznaniu nie przyniosło bramek. Tym razem gospodarze szybko objęli prowadzenie, chociaż w dość kontrowersyjnych okolicznościach. W 8. minucie na polu karnym  Lecha upadł Shay Elias sugerując, że został kopnięty przez Joela Pereirę przy wybijaniu piłki po niepewnej interwencji Filipa Bednarka. Upadek Izraelczyka był raczej aktorski, ale sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, który wykorzystał  Tomer Hemed. Lechici natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Bliski wyrównania byli Michał Skóraś i Filip Szymczak, ale ich strzały były minimalnie niecelne. Tymczasem w 37. minucie gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomer  Hemed uderzył  głową na szóstym metrze, ale trafił tylko w poprzeczkę. Kolejorz nadal jednak walczył do doprowadzenie do remisu. Aktwyny na lewym skrzydle był Michał Skóraś, który najpierw dograł dobrze do   niepilnowanego Radosława Murawskiego.  Ten był bliski zdobycia gola strzałem głową z piątego metra, ale Omni Glazer obronił instynktownie to uderzenie. Tuż przed przerwą lechici wyrównali. Po dośrodkowaniu Michała Skórasia z rzutu rożnego  Filip Dagerstal zgrał piłkę  głową na piąty metr do niepilnowanego Filipa Szymczaka, który wysoko podniesioną stopą skierował piłkę do  bramki Hapoelu.

Po zmianie stron gospodarze od razu ruszyli do ataku. Stratę Antonio Milicia mógł wykorzystać Magomied-Szapi Sulejmanow, lecz piłka po jego szybkim kontrataku i strzale z lewego skrzydła trafiła tylko w boczną siatkę  bramki gości Dziesięć minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Tomer Hemed, ale uderzył minimalnie niecelnie. W odpowiedzi próbował Mikael Ishak, ale także bez powodzenia. W końcówce obie drużyny sprawiały wrażanie zadowolonych z podziału punktów i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Hapoel Beer Szewa - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Hapoel -  Tomer Hemed (9' - k.)
Lech - Filip Szymczak - 1 (44")

Sędziował Ruddy Buquet z Francji
Widzów - 17 283

Kolejny mecz Ligi Konferencji Europy lechici rozegrają za dwa tygodnie - również na wyjeździe.  W czwartek, 27 października, o godz. 18:45 zmierzą się z  FK Austria Wiedeń.