Z Kórnika seniorzy Mieszka Gniezno wrócili bez punktów!

2023-08-12

Nadal bez zdobyczy punktowej w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze ARTBUD nowego sezonu 2023/2024 są seniorzy Mieszka Gniezno.

Po ubiegłotygodniowej porażce na inaugurację nowego sezonu drużyny Mieszka Gniezno na własnym terenie, kiedy to biało-niebiescy ulegli drużynie LKS Gołuchów zdecydowanie 4:0. Na kolejny swój mecz podopieczni spółki trenerskiej Przemysław Urbaniak i Tomasz Bzdęga udali się do Kórnika gdzie w sobotę 12 sierpnia w ramach 2 kolejki ligowej podejmowani byli przez zespół miejscowej Kotwicy, która w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe beniaminka rozgrywek czwartoligowych Polonię Chodzież w stosunku 2:0. Gnieźnianie do Kórnika jechali z mocnym postanowieniem rehabilitacji odniesienia pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie za domową porażkę z zespołem z Gołuchowa. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, zdawali sobie sprawę że sobotni mecz z Kotwicą Kórnik i to na jej terenie nie będzie dla nich łatwą przeprawą piłkarską. Gnieźnianie mecz z faworytem sobotniej potyczki piłkarskiej rozpoczęli od mocnego uderzenia zaskakując nim kompletnie gospodarzy. W 4 minucie bowiem biało-niebiescy zdobyli bramkę wychodząc nią na prowadzenie 1:0. Miłosz Brylewski zagrał piłkę w pole karne Kotwicy za linię defensywy kórniczan do nieplanowego Jakuba Hoffmanna. ,,Loki” takich prezentów raczej nie marnuje i strzałem z 15 metra celnie ulokował piłkę w bramce swojego rywala w przeciwległym jej rogu pokonując tym samym golkipera miejscowych Norberta Łuczaka. Po tej zdobytej bramce sztab szkoleniowy Mieszka Gniezno, miał nadzieje że kolejne bramki zdobyte przez biało-niebieskich to kwestia czasu zwarzywszy na fakt że piłkarze z grodu Lecha posiadali optyczną przewagę na boisku nad swoim rywalem. Dobra gra gnieźnian oraz wypracowywane przez nich sytuacje strzeleckie trwały aż do 29 minuty kiedy to do głosu w pewnym momencie doszli gospodarze. W tej minucie podopieczni Tomasza Nawrota pierwszy raz zagrozili bramce golkipera Mieszka – Patryka Szafrana. Strzał na bramkę z 10 metra w sytuacji sam na sam z golkiperem Mieszka w zespole Kotwicy oddał Gerard Pińczuk lecz tutaj przytomnie zachował się bramkarz biało-niebieskich broniąc uderzoną piłkę przez zawodnika gospodarzy. Tą akcją Pińczuk dał sygnał drużynie z Kotwicy Kornik, że naszedł czas na odrobienie straty bramkowej z początku pierwszej połowy. Miejscowy zdecydowanie zaatakowali bramkę Mieszka Gniezno, co przyniosło efekt już w 30 minucie kiedy to kórniczanie zdobytym golem doprowadzili do remisu 1:1. Piotr Kalak celnym zagraniem obsłużył Tomasza Ceglewskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Mieszka – Patryka Szafrana posyłając mu piłkę do jego bramki z odległości 10 metra. Po tej zdobytej bramce podopieczni Tomasza Nawrota poszli za przysłowiowym ciosem i zdobyli kolejną bramkę w 33 minucie, którą to wyszli na prowadzenie 2:1. Gola w zamieszaniu w podbramkowym po ewidentnym błędzie obrony gnieźnieńskiej wpychając piłkę do pustej bramki z metra zdobył Gerard Pińczuk. I mimo że gnieźnianie do końca pierwszej połowy starali się doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Wynik nie uległ zmianie i na przerwę Kotwica Kórnik schodziła prowadząc 2:1.

Po zmianie stron obraz gry w wykonaniu zespołu seniorów Mieszka Gniezno, nie uległ znacząco zmianie. Podopieczni Przemysława Urbaniaka, atakowali bramkę Kotwicy Kórnik lecz z tych ataków kończących się strzałami nic nie wynikało. Gospodarze w drugiej połowie grali z kolei z kontry siejąc zagrożenie pod bramką Patryka Szafrana. Konsekwentna gra podopiecznych Tomasza Nawrota, przyniosła efekt w 74 minucie kiedy to Kotwica Kórnik podwyższyła swoje prowadzenie zdobytą bramką na 3:1. Patryk Bordych posłał piłkę w pole karne Mieszka Gniezno a piłkę celnym uderzeniem głową do bramki gnieźnieńskiej skierował w zespole Kotwicy – Maurycy Niemczyk.  Kórniczanie swoje zwycięstwo  nad zespołem Mieszka Gniezno, przypieczętowali zdobytym golem w 82 minucie, po którym prowadzili 4:1. Patryk Bordych wykonywał rzut rożny a Radosław Jasiński ubiegł obrońców biało-niebieskich wyskakując przed nich i lekko trącając piłkę nogą z bliskiej odległości skierował ją celnie do bramki gnieźnieńskiej co spowodowało że Patyk Szafran zmuszony był wyjmować ją po raz czwarty z własnej siatki. Wynik mimo doliczonego czasu gry w postaci czterech minut do podstawowego czasu gry nie uległ zmianie. I Kotwica Kórnik pokonała na własnym trenie zespół Mieszka Gniezno w stosunku 4:1. Porażka z Kotwicą Kórnik, sprawiła że zespół Mieszka Gniezno, po drugim przegranym meczu z zerowym dorobkiem nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli nowego sezonu.

Na koniec należy nadmienić że przed sobotnim meczem Kotwicy Kórnik z Mieszkiem Gniezno, doszło do milej uroczystości. Otóż prezes Klubu oficjalnie pożegnał wieloletniego zawodnika tej drużyny Dariusza Chandze, który postanowił po 14 latrach gry w Kotwicy Kórnik zakończyć karierę piłkarską. Oprócz Chandze pamiątkowymi statuetkami zostali nagrodzeni Maurycy Niemczy i Radosław Jasiński wybrani przez WZP w Poznaniu do jedenastki sezonu 2022/2023 IV ligi ARTBUD.

Na koniec należy przypomnieć iż obu zespołom dane było już w poprzednim sezonie 2022/2023 walczyć o ligowe punkty na szczeblu czwartoligowym. W pierwszym spotkaniu, do którego doszło awansem z 8 kolejki w dniu 31 sierpnia 2022 roku w Kórniku żadnej drużynie nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. W rewanżu, do którego doszło już wiosną 2023 roku w Gnieźnie, w dniu 29 kwietnia w meczu 25 kolejki ligowej lepszymi okazali się mieszkowcy, którzy po bezbramkowej pierwszej połowie pokonali zespół Kotwicy Kórnik w stosunku 3:2. Gnieźnianie również w trakcie przygotowań do nowego sezonu 2023/2024, mierzyli się z zespołem Kotwicy Kórnik. W Kórniku gdzie doszło do spotkania w dniu 15 lipca górą okazali się piłkarze drużyny miejscowej Kotwicy wygrywając spotkanie 3:1.

Teraz zespół Mieszka Gniezno, czeka kolejny bój o punkty ligowe w nowym sezonie 2023/2024. We wtorek 15 sierpnia gnieźnianie zmierzą się z Obrą Kościan. Do tego meczu dojdzie w Gnieźnie na płycie boiska pełnowymiarowego ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11.00 bez udziału publiczności.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Adrian Franczak, Robert Pepliński, Jakub Hoffmann, Adam Konirczny (87’ Jakub Poterski), Kacper Zimmer (70’ Tomasz Bzdęga), Dawid Radomski, Stanisław Piotrowski (55’ Tomasz Kaźmierczak), Krzysztof Szalaty, Miłosz Brylewski (88’ Marcel Góralski), Damian Garstka.