Za dwa tygodnie 20. Bieg Europejski

2023-03-18

Dokładnie za 2 tygodnie, w sobotę, 1 kwietnia odbędzie się 20. Bieg Europejski. Start do biegu nastąpi o g. 17 z gnieźnieńskiego Rynku. Tam też usytuowana będzie meta. Trasa biegu o długości 10 km w większości powiedzie starym śladem, ale została ona znacząco zmodyfikowana, a uczestnicy pokonają tylko jedną pętlę.

Począwszy od 2015 roku każda edycja Biegu Europejskiego poświęcona jest jednemu z państw Unii Europejskiej. W tym roku tematem przewodnim imprezy będzie jednak Ukraina. Elementy barw narodowych tego kraju i kijowskich zabytków pojawią się na koszulkach i medalach. Wielu zawodników i kibiców sugerowało już w zeszłym roku, że w związku z wojną na Ukrainie to właśnie temu państwu powinien być poświęcony tegoroczny bieg. Organizatorzy sami również byli skłonni do podjęcia takiej decyzji i oczekiwania zostały zrealizowane.

Limit uczestników - 1100 osób został już wyczerpany. Warto jednak zarezerwować sobie sobotnie popołudnie 1 kwietnia i dopingować biegaczy - najlepiej w niebiesko - żółtych barwach Ukrainy.