Za nimi I Gminna Zimowa Spartakiada Szkół i Przedszkoli w Czerniejewie

2020-02-28

W dniach 19-20 lutego 2020 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Czerniejewie, odbyła się I Gminna Zimowa Spartakiada Szkół i Przedszkoli.

Celem Spartakiady była: popularyzacja sportu i rekreacji poprzez gry i zabawy,
zapoznanie z formami zajęć rekreacyjno – sportowych, podniesienie sprawności fizycznej dzieci, integracja dzieci ze  szkół i przedszkoli z terenu gminy, wpajanie elementów rywalizacji sportowej i zasad fair-play i nauka kulturalnego kibicowania.

W zmaganiach sportowych w dniu 19 lutego brali udział uczniowie klas IV- VIII. W dniu 20 lutego rywalizowali ze sobą 5 i 6-latkowie z Przedszkoli z Czerniejewa i Żydowa oraz uczniowie klas I -III Szkół Podstawowych z Czerniejewa i Żydowa. Przed rozpoczęciem zmagań w obu dniach wniesiono flagę olimpijską i złożono ślubowanie. Otwarcia Spartakiady dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Pan Tadeusz Szymanek.

Na poziomie każdego rocznika rywalizowały ze sobą drużyny ośmioosobowe, w skład których wchodziły 4 dziewczynki i 4 chłopców oraz 2 zawodników rezerwowych. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:
- Wyścig z pałeczką sztafetową,
- Wyścig raków,
- Slalom z woreczkiem na głowie,
- Sadzenie ziemniaków,
-  Rzut do kosza,
- Podania piłki w szeregach,
- Tor przeszkód.

Po zakończeniu rywalizacji Pan Burmistrz z Dyrektorami Szkół Podstawowych wręczył zawodnikom medale. W kategorii klas IV zwyciężyła reprezentacja SP w Żydowie, drugie miejsce zajęli uczniowie SP w Czerniejewie. W kategoriach klas V – VIII zwyciężyły reprezentacje SP w Czerniejewie. Na poziomie  5 i 6-latków i kl. I-III  SP wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe, które wręczył Pan Burmistrz oraz Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli.

W trakcie Spartakiady wszyscy uczniowie otrzymali posiłek regeneracyjny. Dziękujemy Panu Burmistrzowi - Tadeuszowi Szymankowi za ufundowanie nagród oraz posiłku regeneracyjnego. Dyrektorom Szkół i Przedszkoli, opiekunom i uczestnikom za udział w I Gminnej Zimowej Spartakiadzie. Do zobaczenia za rok!
 
Źródło – strona internetowa Miasta i Gminy Czerniejewo + foto – Szersza relacja fotograficzna z tego wydarzenia sportowego – TUTAJ

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,za-nimi-i-gminna-zimowa-spartakiada-szkol-i-przedszkoli-w.html