Zacięty derbowy pojedynek Sklep Polski MKK Gniezno z Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne

2017-01-09

Po piątkowym zwycięstwie wyjazdowym 6 stycznia na trudnym terenie w Gdyni, koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, podejmowali w niedzielę 8 stycznia w własnej hali II LO w Gnieźnie w ramach derbów Wielkopolski zespół Tarnovii Tarnowa Podgórnego.

Goście w pierwszym meczu pokonali zespół z grodu Lecha w stosunku 63:65 po dogrywce, dlatego skupienie i determinację gnieźnian przed pojedynkiem rewanżowym i to na własnym trenie było widać od pierwszych minut.

Gnieźnianie rozpoczęli niedzielne spotkanie bardzo mocno, odskakując przeciwnikom wygrywając pierwszą odsłonę 32-23. Druga kwarta była dość podobna do pierwszej, dobra obrona i skuteczny atak sprawiły, że do przerwy MKK prowadził z Tarnovią 15 pkt. (52-37), co dawało sporą zaliczkę przed drugą połową. Niestety, tak wysokie prowadzenie uśpiło trochę czujność graczy z Pierwszej Stolicy Polski co zaowocowało zmniejszeniem prowadzenia do 7 pkt. (64-57), dlatego w ostatniej części trzeba było postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Zacieśnienie szyków obronnych przyniosło skutek, ponieważ udało się zwiększyć przewagę na bezpieczny dystans i cieszyć się z wygranej w derbach wielkopolski. Po dobrym i zaciętym meczu Sklep Polski MKK Gniezno wygrywa z Tarnovią Tarnowem Podgórnym 91-74.

Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że z takim bilansem Sklep Polski MKK Gniezno awansował w ligowej tabeli na miejsce 9, które jest coraz bliższe upragnionej fazie playoff.

Świetna atmosfera, dzięki dużej liczbie zgromadzonych kibiców, zdecydowanie pomogła rozwinąć skrzydła gnieźnieńskim koszykarzom. Za tydzień zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno czeka spotkanie wyjazdowe  z zespołem Gryfa Goleniów, które sąsiaduje z koszykarzami z grodu Lecha w ligowej tabeli. Na parkiet w Gnieźnie koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski wrócą 21stycznia kiedy to podejmować będą zespół Biofarm Basket Suchy Las.

Sklep Polski MKK Gniezno - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 91:74

Najwięcej punktów dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki -27,Piotr Golasiński -26, Szymon Budnikowski -12, Michał Kafarski – 9.

Najwięcej punktów dla Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne zdobyli: Michał Skrzypek -14, Jacek Łukomski -13, Miłosz Sroczyński -12, Piotr Janowski -12.