Zaiskrzyło w Trzemesznie, Zjednoczeni rozgromieni!

2015-05-24

Już trzeciej kolejnej porażki doznali piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. Tym razem w ramach 26 kolejki IV ligi trzemesznianie przegrali na własnym boisku w sobotę 23 maja z Iskrą Szydłowo aż 0:5! Po raz kolejny niewiele dobrego możemy powiedzieć o grze teamu Łukasza Kańczukowskiego.

Goście w miniony poniedziałek rywalizowali w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski w okręgu pilskim, gdzie po rzutach karnych ulegli Nielbie Wągrowiec. Po zawodnikach Iskry nie było jednak widać trudów z tej wyczerpującej rywalizacji. W 33 minucie błąd popełnił stojący w bramce Zjednoczonych Szymon Płoszyński po którym bramkę na 1:0 uzyskał Krzysztof Wojciechowski. Wcześniej, w 20 minucie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Kamil Wysocki, którego zmienić musiał Daniel Bartkowiak.
W początkowych fragmentach drugiej części gra toczyła się głównie w środku pola. Emocje zaczęły się dopiero w końcowych 25 minutach. W 67 minucie po zagraniu Emila Lubońskiego świetnie dysponowany tego dnia Wojciechowski podwyższył na 2:0. W międzyczasie gościom sprzyjało też szczęście, kiedy jeden z ich obrońców próbował podać do swojego bramkarza Marcina Szaka a wobec nieporozumienia piłka odbiła się od słupka! Szansę na kontaktowego gola miał Adam Konieczny, niestety w sytuacji oko w oko z goalkeeperem Iskry nie trafił w bramkę. A potem było już tylko gorzej. Rozpędzony Wojciechowski wykorzystał w 72 minucie dogranie od Michała Fertikowskiego i ustrzelił hat tricka! Z kolei w 78 minucie z rzutu karnego „torreador” z Szydłowa próbował po raz czwarty pokonać Płoszyńskiego, ale tym razem przegrał ten pojedynek. Jednak ze skuteczną dobitką popędził Łukasz Skwarek i Iskra prowadziła już 4:0! Zjednoczonych pogrążył w 86 minucie Kacper Ciupa, wykańczając piękną, zespołową akcję gości.
Wynik 0:5 na własnym boisku to z pewnością blamaż. Gościom z Szydłowa należą się słowa wielkiego uznania, bo pokazali w Trzemesznie kawał dobrego futbolu.
Skład Zjednoczonych: Płoszyński – Humański, Nowak, Wiśniewski, Polus, Wysocki (20’  Bartkowiak) (71’ Sobucki), Kuczyński, Meller, Ciążyński, Konieczny, Chojnacki.
Skład Iskry: Szak - Skiba, Adrian Mikołajczak, Juracki (Kosiński), Sebastian Mikołajczak, Michorek ( Klofik), Ciupa, Nawrocki ( Skwarek), Fertikowski, Wojciechowski ( Dudziński), Luboński.

Po tej dotkliwej przegranej nasz zespół spadł w tabeli na 4 miejsce. 31 maja kolejnym rywalem Zjednoczonych będzie Huragan Pobiedziska. Pierwszy gwizdek w Pobiedziskach zabrzmi o godzinie 15.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Mikołaj Humański,  Marcin Nowak, Michał Wiśniewski, Alan Polus, Grzegorz Meller, Waldemar Kuczyński, Dawid Ciążyński, Kamil Wysocki (23" Daniel Bartkowiak zmiana  71" Patryk Sobucki), Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki

Wyniki 26  kolejki- 23-24 maja

1920 Mosina                                  2-1     Płomień Przyprostynia

Sparta Oborniki                             1-5     Pelikan Niechanowo

Sparta Szamotuły                          2-2     Mieszko Gniezno

Warta Międzychód                        1-1     Lubuszanin Trzcianka

Wełna Skoki                                   6-2     Leśnik Margonin

Zjednoczeni Trzemeszno            0-5     Iskra Szydłowo