Zakład Karny z Gębarzewa ponownie wygrywa Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta

2016-04-24

Kolejny rok z rzędu rozegrany został turniej koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasz Budasza.

W turnieju, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, mieszczącej się przy ulicy Łubieńskiego w piątek 22 kwietnia pod koszem można było zobaczyć w akcji zespoły Urzędu Miejskiego , Starostwa Powiatowego, Zakładu Karnego oraz ekipa pod nazwą Media i Przyjaciele.
Zespoły walczyły o specjalny puchar (statuetkę) ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gniezna - Tomasza Budasza, który w tym roku ze względu na odniesioną kontuzję rywalizację pomiędzy czteroma drużynami uczestniczącymi w turnieju oglądał z trybun. Zespoły do rywalizacji, pomimo rekreacyjnego charakteru turnieju podeszły bardzo poważnie i zagrały bardzo ambitnie z wielką wolą zwycięstwa. Sam turniej został przeprowadzony na zasadzie ,,każdy z każdym” a czas jednego spotkania wynosił 2x12 minut z przerwą 2 minutową.
Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że po raz drugi  najlepszą drużyną Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta okazał się zespół Zakładu Karnego z Gębarzewie. Drugie miejsce przypadło Urzędowi Miejskiemu, trzecie zajęła ekipa Media i Przyjaciele, a czwarte Starostwo Powiatowe.

Organizatorem turnieju był: Urząd Miejski w Gnieźnie – Zespół ds. Sportu,
Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji,Towarzystwo Sportowe „Basket” Gniezno i Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie.