Żal niewykorzystanych okazji

2018-08-19

Podobnie jak Piast Łubowo i zespół Lechity Kłecko w niedzielę 19 sierpnia pierwszym spotkaniem mistrzowskim i to na własnym trenie zainaugurował sezon 2018/2019 w poznańskiej klasie a grupie 1.

Na inaugurację ligi kłecczanie tylko zremisowali z Jurandem Koziegłowy 1:1 dzieląc się tym samym punktami z nim w ligowej tabeli. Mimo kilku braków kadrowych zespół z Kłecka zagrał bardzo dobry mecz. Goście wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, ale w 27. minucie drużyna z Kłecka odpowiedziała ładnym strzałem Jakuba Wiśniewskiego, po którym było 1:1. Po pierwszej dość wyrównanej połowie, w drugiej już to drużyna Lechity przejęła kontrolę w grze stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, aby objąć prowadzenie. Jednak kłecczanom brakowało w decydujących momentach zimnej krwi pod bramką rywali w wyniku czego wynik meczu nie uległ już zmianie. Szkoda, że Lechicie Kłecko nie udało się wygrać przed własną publicznością, która w niedzielne popołudnie stawiła się naprawdę w dużej ilości.

W najbliższą sobotę 25 sierpnia Lechitę Kłecko, czeka kolejna walka o ligowe punkty. Kłecczanie udadzą się do Łopuchowa gdzie o godzinie 16.00 podejmowani przez zespół miejscowego Klubu Sportowego.