Zapaśnicy Husarza brali udział w zawodach w Kielcach i Poznaniu

2022-05-30

W dniach 27-29 maja do Kielc przybyło prawie 150 zawodników z 49 klubów Polski, żeby wziąć udział w Mistrzostwach Polski U-15 w zapasach w stylu wolnym. Zmagania były jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy.

Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 3 zawodników Husarza. Zapaśnicy z Gniezna oddali na matach kieleckich wszystko co mogli najlepszego, pokazując swój kunszt zapaśniczy w całej okazałości. Niestety zabrakło nieco szczęścia - przy losowaniu przeciwników i w trakcie pojedynków.

Najlepiej z reprezentacji Husarza wypadł Eryk Bogucki, który w kategorii wagowej 68kg uplasował się na 7 miejscu. Jego koledzy klubowi Mateusz Dziadoszek ( 57 kg) i Dominik Dynaryński (52 kg) zajęli odpowiednio 11 i 17 lokatę.

Udział zawodników z Gniezna w powyższej imprezie był możliwy dzięki wsparciu firm – Profiauto Serwis Auto Magoń i Stacji Paliw Watis

W międzyczasie w dniu 28 maja w Poznaniu odbył się Turniej zapaśniczy z okazji Dnia Dziecka. W imprezie wystartowało 150 zawodników i zawodniczek z 10 klubów. Gniezno reprezentowało 3 sportowców Husarza, którzy wypadli rewelacyjnie. Bezkonkurencyjna była Matylda Dziadoszek, która wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 36 kg. Eryk Kaźmierczak (27 kg) zdobył srebrny krążek, a Gabriela Dynaryńska (35kg) stanęła na trzecim miejscu podium.

Udział w powyższej imprezie był możliwy dzięki Projektowi finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.