Zapaśnicy Husarza Gniezno brali udział w zawodach w Komornikach i Karlinie

2022-11-27

W sobotę 26 listopada w Plewiskach odbył się XVII Turniej Zapaśniczy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Plewiskach oraz Puchar Wójta Gminy Komorniki.

W zmaganiach wzięło udział ponad 150 zawodników z 8 klubów. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 6 zapaśników Klubu Sportowego Husarz Gniezno.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych byli – Jagoda Szarzyńska (24kg), Eryk Kaźmierczak (30kg) i Dominik Dynaryński (59kg), którzy zajęli pierwsze miejsca i tym samym złote medale. Występ Jagody  i Eryka był tym bardziej imponujący, że podczas wszystkich pojedynków nie stracili ani jednego punktu technicznego.

Na drugim miejscu uplasowała się Gabriela Dynaryńska (40kg) i Jakub Piotrowski (28kg), a na trzecim miejscu zakończył zmagania Bruno Kabaciński (30kg). Dla Jakuba i Bruna był to debiut na matach zapaśniczych.

Z kolei  w dniach 25-26 listopada w Karlinie odbył się ostatni z czterech turniejów w cyklu Wresling U14 TOUR 2022. W zmaganiach wystartowali sportowcy z 17 klubów.

W kategorii wagowej 36 kg zwyciężyła zawodniczka gnieźnieńskiego Husarza Matylda Dziadoszek. W całym cyklu czterech turniejów -w klasyfikacji końcowej- Matylda również zajęła 1-wsze miejsce (trzy krotnie zajmowała pierwszą lokatę i raz była druga).