Zapaśnicy Husarza na zawodach w Wałbrzychu

2018-11-18

W dniach 16-17 listopada do Wałbrzycha przyjechało 111 zapaśników z 31 klubów aby wziąć udział w Pucharze Polski Juniorów w stylu klasycznym - XVI memoriale Bogusława Dąbrowskiego.

Pierwszą stolicę Polski w kategorii wagowej 63 kg reprezentował Szymon Bereźnicki, który wywalczył 7 pozycję. Zawodnik gnieźnieńskiego Husarza pierwszy pojedynek przegrał niespodziewanie z zapaśnikiem z Wisłoki Dębica - Sebastianem Bielańskim. Dwa następne wygrał z sportowcami Zagłębia Wałbrzych i Śląska Wrocław - Remigiuszem Feledyn i Michałem Niewieromskim. W czwartym starciu zapaśnikowi z Gniezna - po zbyt krótkiej przerwie - zabrakło sił aby pokonać Jana Chojnackiego z Orlęta Trzciel, co uniemożliwiło mu bój o medal brązowy. Pomimo niespełnienia nadziei o powrocie do Gniezna z medalem na szyi, uznać należy że zapaśnik z Gniezna wypadł najlepiej z wszystkich sportowców Wielkopolski. Wygrał dwa pojedynki, czego nie udało się  żadnemu zawodnikowi - ani z Sobieskiego Poznań ani Unii Swarzędz.