„Zapaśnicy z Husarz w przedszkolu”

2015-04-14

W dniu 14 kwietnia dwaj młodzi zapaśnicy Klub Sportowego Husarza Gniezno Jakub Adamski i Olaf Cierzniewski pod nadzorem jednego z trenerów propagowali w Przedszkolu nr 5 w Gnieźnie przy ulicy Rybnej sportowy tryb życia oraz reklamowali zapasy jako jedną z wielu dyscyplin sportowych , którą można uprawiać w naszym mieście .

Opowiadali o prawidłowym odżywianiu bez chipsów, słodyczy i fast foodów a z warzywami, owocami, nabiałem i mięskiem. W trakcie spotkania zawodnicy przeprowadzili rozgrzewkę w której uczestniczyły chętne dzieci. Pokazali podstawowe ćwiczenia gimnastyczne , które z łatwością mogły wykonać przedszkolaki jak i ćwiczenia bardziej zaawansowane.
 
Na samym końcu krótkiego lecz bardzo intensywnego pokazu zawodnicy zaprezentowali kilka widowiskowych rzutów zapaśniczych oraz odpowiadali na pytania dzieci.
 
Wszystko to w celu realizacji podstawowego celu Projektu Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod tytułem "Bądźmy zdrowi , wiemy - więc działamy" realizowanego w wielu gnieźnieńskich przedszkolach i szkołach czyli promowaniu zdrowego stylu życia wśród najmłodszych gnieźnian  w każdym jego aspekcie .
 
W Przedszkolu nr 5 w/w Projekt realizowany jest już nieprzerwanie od początku jego wdrożenia i dlatego nauczycielki podejmują wiele ciekawych sposobów , aby zapoznawać swoich podopiecznych  nie tylko z możliwością zdrowego odżywiania , ale i dbałością o zdrowie poprzez sport i zabawy w czasie wolnym od zajęć przedszkolnych .
 
Jednym z zawodników , który prezentował dziś swoje umiejętności promując sport wśród przedszkolaków jest absolwent  Przedszkola nr 5 Jakub Adamski , obecnie gimnazjalista , zawodnik Klubu Husarz Gniezno , który brał udział w wielu ogólnopolskich zawodach zapaśniczych odnosząc w nich spore sukcesy .
Pokazał on dzieciom swoje dyplomy , medale i puchary które osiągnął zajmując czołowe miejsca w wielu zawodach , co bardzo zaciekawiło dzieci , a przede wszystkim chłopców do uprawiania tej dyscypliny sportowej.
 
Husarz Gniezno + foto
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zapasnicy-z-husarz-w-przedszkolu.html