Zapaśniczy Husarza wzięli udział w zwodach w Miliczu i Radomiu

2022-09-27

W dniach 23-24 września odbyły się dwie imprezy zapaśnicze z udziałem gnieźnieńskich zawodników.

Jedna z nich odbyła się Miliczu. Do zmagań w Ogólnopolskim Turnieju - XII Memoriał Zdzisława Rokity, przystąpiło ponad 130 sportowców z ponad 30 klubów. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowała zawodniczka Husarza Matylda Dziadoszek, która w kategorii wagowej 36 kg wywalczyła srebrny medal, która w walce finałowej przegrała minimalnie na punkty z Zuzanną Ptak z Slavi Ruda Śląska. W tej samej imprezie startował również brat Matyldy – Mateusz (od września zawodnik reprezentujący klub Bizon Milicz), który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej 62kg.

Druga impreza sportowa odbyła się w Radomiu. W III Pucharze Polski kadetów w stylu klasycznym wystartowało ponad 150 zawodników z 50n klubów, w tym z Niemiec, Danii i Ukrainy. Pierwszą Stolicę Polski reprezentował zawodnik Husarza Eryk Bogucki, który w kategorii 71 kg uplasował się na 21 pozycji.