Zaskakująca jednobramkowa porażka Vitcovii Witkowo w meczu wyjazdowym w Kobylnicy

2014-05-05

Na szóste spotkanie rundy rewanżowej trwającego sezonu 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół Vitcovii Witkowo, w niedzielę 4 maja udał się do Kobylnicy gdzie był podejmowany przez miejscową drużynę Piasta. Mimo że faworytem przed tym spotkaniem byli witkowianie zajmujący wysoką trzecią pozycję w ligowej tabeli to jednak zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej wyszli niżej notowani gospodarze, który pokonali gości w stosunku 1:0.

Jedyna bramka w całym meczu została zdobyta przez gospodarzy w pierwszej połowie w 18-tej minucie. Tomasza Roszyka golipera Vitcovii Witkowo pokonał przy biernej postawie linii obronnej jeden z piłkarzy Piasta Kobylnica. Mimo że podopieczni Bartłomieja Figasa, przed oraz po straceniu bramki mięli wiele sytuacji do zdobycia gola i to oni mogli z Kobylnicy wywieść po niedzielnym meczu komplet trzech punktów. To jednak do takiego scenariusza nie doszło gdyż witkowianie nie potrafili sytuacji stuprocentowych zamienić na gola. Tak było w pierwszej połowie przy stanie 0:0 po egzekwowanym rzucie wolnym kiedy to po uderzeniu z bliskiej odległości w wykonaniu Bartosza Staszewskiego piłki głową ta minęła bramkę gospodarzy. Jak również w 25 minucie, kiedy to po uderzeniu piłki również głową w wykonaniu Jakuba Michalaka, bramkarz i z tej sytuacji wyszedł obronną ręką broniąc strzał pomocnika Vitcovii. W drugiej zaś połowie najlepsze sytuacje do zdobycia bramki wyrównujący stan meczu w zespole zmarnowali. W 70 minucie Tomasz Kubiak, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę z 1-go metra próbował umieścić w bramce pod jej poprzeczką. Ta sztuka napastnikowi Vitcovii Witkowo się niestety nie udała gdyż piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy oraz boiska i wyszła w plac gry. Ostatnią szansę do pokonania golipera Piasta Kobylnica, w tej części gry miał jeszcze w zespole z Witkowa – Bartosz Staszewski, w 75 minucie jednak przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zaskakująca porażką Vitcovii Wiktowo, która przez nią straciła trzecie miejsce w ligowej tabeli na rzecz Kotwicy Kórnik. Obecnie zespół z Witkowa plasuję się na czwartej pozycji z zdobytymi 42 punktami. Na prowadzeniu nadal jest Pelikan Niechanowo z 50 oczkami przed Kłosem Zaniemyśl z 43 punktami i trzecią Kotwicą Kórnik z 42 punktami.

Skład Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Łukasz Szeląg (80’ Adam Pilarski), Rafał Pietrowski, Konrad Plucner, Dawid Kustra, Marek Janaszak, Bartosz Staszewski, Karol Kowalski (55’ Mateusz Pietrowski), Zbigniew Wojtczak (80’ Hubert Mielcarek), Tomasz Kubiak, Jakub Michalak (80’ Patryk Dąbek)

Kolejny mecz Vitcovia Witkowo rozegra już w najbliższą środę 7 maja. W meczu zaległym witkowianie na własnym boisku podejmować będą lidera poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Pelikana Niechanowo.

Wyniki 19 kolejki - 3-4 maja
Kotwica Kórnik     3-1     Las Puszczykowo
TPS Winogrady (Poznań)     2-3     Wełna Rogoźno
Piast Kobylnica     1-0     Vitcovia Witkowo
Pelikan Niechanowo     2-1     Warta Śrem
Polonia Poznań     0-0     Kłos Zaniemyśl
Stella Luboń     3-0     Lechita Kłecko     (wo)
KS Łopuchowo     0-4     Suchary Suchy Las