Zaskakująca porażka Czarnych Czerniejewo w Kleszczewie

2015-11-12

W środę w Święto Niepodległości, 11 listopada swoje przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej sezonu 2015/2016 w ramach rozgrywek poznańskiej A klasy grupy 1. rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

Po ostatniej zdecydowanej wygranej wyjazdowej zespołu Czarnych Czerniejewo, z liderem tabeli drużyną Jurandem Koziegłowy i to na dodatek w bardzo okrojonym składzie aż 7:1. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Bartłomieja Figasa, również w meczu wyjazdowym był wicelider zmagań ligowych drużyna Clescevii Kleszczewo. Kibice z Czerniejewa przed rozegraniem tego spotkania liczyli iż czerwono-czarni, po raz drugi zapiszą na swoim koncie z komplet trzech punktów z wyżej notowanym w ligowej tabeli rywalem. Rzeczywistość okazała się zgoła inna gdyż zespół Czerniejwa z Kleszczewa wrócił do siebie z tarczą przegrywając środowe spotkanie mimo iż do przerwy w meczu odnotowano wynik bezbramkowy. Gospodarze spotkania swoje zwycięstwo z jedynym przedstawicielem z powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie rozgrywkowej zapewnili sobie w drugiej części środowego meczu mimo iż od 60 minuty grali w dziesiątkę. Wtedy to zawodnik z Kleszczewa – Łukasz Grajewski po gwizdku sędziego prowadzącego to spotkanie kopnął piłką wcześniej faulowanego w drużynie z Czerniejewa - Rafała Wawrzyniaka i właśnie za takie niesportowe zachowanie został ukarany bezpośredni czerwoną kartką co w następstwie skutkowało usunięciem tego zawodnika z placu gry. Wracając jednak do samych zdobytych bramek przez gospodarzy. To zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu zespół z Kleszczewa w 48 minucie objął prowadzenie 1:0 po bramce Roberta Jadowskiego. Zwycięstwo swoje natomiast gospodarze przypieczętowali w 88 minucie kiedy to zdobytym golem autorstwa Tomasza Szymczaka ustalili końcowy wynik spotkania na 2:0. Jeśli chodzi o zespół z Czerniejewa to czerwono-czarni mimo że w przeciągu meczu  mięli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia choćby gola kontaktowego to jednak w decydujących momentach zawiodła ich skuteczność strzelecka. A szkoda gdyż wygrana w przeciągu tygodnia z wyżej notowaną drużyną w ligowej tabeli było by na pewno dużym osiągnięciem dla drużyny z Czerniejewa w dobiegającej do końca rundzie sezonu zasadniczego.

Skład drużyny Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Dawid Maćkowiak, Tomasz Winkel, Wojciech Dederko, Rafał Półtorak, Bartosz Kubalewski, Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszwewski (70’ Mateusz Kuliński), Dominik Jabkiewicz, Sławomir Staniszewski, Zbigniew Kościański

W najbliższą sobotę 14 listopada zespół z Czerniejewa, rozegra ostanie spotkanie z rundy sezonu zasadniczego 2015/2016. Tego dnia podopieczni Bartłomieja Figasa przed własną publicznością o godzinie 14.00 podejmować będą zespół Zawiszy Dolsk.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Stella Luboń 12 15 4 3 5 18-25 2 2 1 9-9 2 1 4 9-16
8.  Pogoń Książ Wielkopolski 12 14 4 2 6 22-31 3 2 2 16-11 1 0 4 6-20 2 6 2 0 0 7-3
9.  KS Łopuchowo 12 14 4 2 6 28-32 1 1 3 11-14 3 1 3 17-18 2 3 1 0 1 7-6
10.  Lider Swarzędz 12 14 4 2 6 14-33 2 0 3 6-13 2 2 3 8-20 2 0 0 0 2 2-7
11.  Polonia II Środa Wielkopolska 12 13 4 1 7 31-27 3 1 3 19-13 1 0 4 12-14
12.  Maratończyk Brzeźno 12 11 3 2 7 30-30 3 2 2 24-18 0 0 5 6-12
13.  Przemysław Poznań 12 10 3 1 8 16-37 2 1 4 13-19 1 0 4 3-18
14.  Lotnik-1997 Poznań 12 8 2 2 8 22-41 0 0 5 7-16 2 2 3 15-25