Zaskakująca porażka KS Gniezno na własnym trenie z Poznaniem FC

2014-06-09

Tego chyba się nikt nie spodziewał że drużyna KS Gniezno, zajmująca wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1, może w niedzielę 8 czerwca schodzić z placu gry pokonana. A jednak tak się stało. Biało-czerwoni gorycz porażki musieli przełknąć po przegranym spotkaniu, w którym ulegli na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, przedostatniej drużyny rozgrywek Poznaniem FC w stosunku 2:1.

Gnieźnianie przystępujący do niedzielnego spotkania w roli faworyta pojedynek piłkarski z zespołem Poznania FC rozpoczęli w dobrym stylu. Już w 1 minucie Jakub Hoffmann, mógł wyprowadzić swój zespół na jednobramkowe prowadzenie gdyby trafił z 8-go metra do pustej bramki piłką a nie w jej słupek. W 15 minucie szansę w zespole KS Gniezno, zmarnował Mariusz Sawicki w pokonaniu golkipera z Poznania, który w sytuacji sam na sam po minięciu bramkarza gości nie trafił piłką do pustej bramki. Po tych zmarnowanych sytuacjach strzeleckich, drużyna KS-u Gniezno swoją przewagę nad zespołem z Poznania od pierwszych minut meczu udokumentowała zdobyciem gola dopiero w 35 minucie. Bramkę wyprowadzającą KS Gniezno, na prowadzenie 1:0 zdobył Patryk Tomczak, pokonując golkipera gości strzałem z 5-tego metra. Wynik nie uległ już  zmianie do końca pierwszej połowy i ta część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem KS-u Gniezno.  Mnogość natomiast stworzonych sobie sytuacji strzeleckich przez biało-czerwonych do zdobycia kolejnych bramek w końcówce pierwszej połowy mogła dawać nadzieje że podwyższenie prowadzenia przez KS Gniezno, w drugiej połowie to kwestia czasu. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron obraz gry wprawdzie na boisku przy ulicy Strmukowej w Gnieźnie, nie uległ zmianie. Nadal przewagę nad swoim rywalem posiadali piłkarze KS Gniezno, co przełożyło się na stworzenie kolejnych dobrych sytuacji strzeleckich do zdobycia drugiej bramki. Mimo że piłkarze KS-u Gniezno, okazji do zdobyci gola mięli mnóstwo to jednak nie oni cieszyli się po zakończonym spotkania z odniesionego zwycięstwa a tylko ich rywale. W końcówce meczu w 89 minucie po egzekwowanym rzucie rożnym Paweł Lisek z piątego metra umieścił piłkę w bramce gnieźnieńskiej doprowadzają do stanu 1:1. W doliczonym zaś czasie gry w 91 minucie goście cieszyli się z drugiego zdobytego gola, którym ustalili końcowy wynik meczu na 2:1 dla Poznania FC. Bramkarza KS-u Gniezno – Kamila Dolatę, pokonał w sytuacji sam na sam z nim Szymon Pustelnik, pakując piłkę do bramki gnieźnieńskiej z 16-tego metra.

Po tej zaskakującej porażce KS-u Gniezno, z przedostatnią drużyną w ligowej tabeli biało-czerwoni nadal zajmują trzecie miejsce z zdobytymi 53 punktami wywalczonymi w 28 spotkaniach mistrzowskich. Na prowadzeniu jest Concordia Murowana Goślina z 59 oczkami przed drugą Wiarą Lecha z 56 punktami.

Skład KS Gniezno: Kamil Dolata, Szymon Zygaj (80’ Kacper Woźny), Mikołaj Bereźnicki, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Patryk Tomczak (46’ Patryk Gardynik), Patryk Błaszak, Stankowiak, Mateusz Staniszewski (75’ Dariusz  Szykowny), Mariusz Sawicki (80’ Adam Niedzielski), Jakub Hoffmann.

Przedostatnie spotkanie w rundzie rewanżowej KS Gniezno, rozegra również u siebie podejmując 15 czerwca podejmując rezerwy Poloni Środa Wlkp.

Wyniki 24 kolejki - 7-8 czerwca
Polonia II Środa Wielkopolska     2-3     SKS 13 Poznań
Czarni Czerniejewo                        1-1     Wiara Lecha Poznań
Concordia Murowana Goślina     6-0     Orkan Jarosławiec
Przemysław Poznań                        -     Orkan Działyń     7 czerwca, 16:00 goście nie dojechali
Pogoń Książ Wielkopolski            4-2     Maratończyk Brzeźno
Zawisza Dolsk                                 3-3     LKS Kicin
KS Gniezno                                      1-2     Poznań FC