Zasłużone trzy bramkowe zwycięstwo Vitcovii Witkowo

2014-04-13

W trzecim swoim spotkaniu wiosennym w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zespół Vitcovi Witkowo, podejmował w sobotę 12 kwietnia na własnym boisku zespół Stelli Luboń. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Bartłomieja Figasa, którzy swojego rywala pokonali 3:0.

Początek sobotniej konfrontacji piłkarskiej pomiędzy Vitcovią Witkowo a Stellą Luboń, nie zapowiadało że to gospodarze tego meczu będą cieszyli się po jego zakończeniu z kompletu zdobytych trzech punktów. Mecz od początku aż do 19 minuty toczył się w środkowej części boiska a akcji klarownych, z których jedna lub druga drużyna mogła by zdobyć gola dającego im prowadzenie w meczu było jak na lekarstwo. Dopiero w 20 minucie wszystko się diametralnie zmieniło a to za sprawą zdobytej bramki przez zespół z Witkowa. Bartosz Staszewski wykonywał rzut wolny z 35-go metra od bramki gości a piłkę dośrodkowaną w pole karne Lubonia celnym strzałem  z głowy z 5 metra w bramce swojego rywala umieścił Rafał Pietrowski. Od tego momentu gospodarze objęli prowadzenie w meczu 1:0, jak się później okazało nie oddali go już do samego końca pieczętując je kolejnymi dwoma golami zdobytymi już w drugiej części sobotniego spotkania nie tracąc przy tym żadnego. Drugi gola w meczu dla Witkowa, jak wspominaliśmy został zdobyty w drugiej połowie i został zdobyty zaraz na jej początku i to po ponownie po stałym fragmencie gry. W 53 minucie  witkowiane ponownie wykonywali z boku boiska rzut wolny a właściwie Bartosz Staszewski. Pomocnik Victovi Witkowo, podobnie jak za pierwszym razem posłał piłkę w pole karne gości lecz w tym przypadku bramkarza z Lubonia z najbliższej odległości nie pokonał żaden z piłkarzy z Witkowa tylko własny obrońca strzelając tym samym swojej drużynie gola samobójczego. Po tej bramce podopieczni Bartłomieja Figasa, swoje trzy bramkowe zwycięstwo nad Stellą Luboń mogli przypieczętować już w 65 minucie. Tak się jednak nie stało gdyż po strzale Bartosza Staszewskiego z 10-go metra piłka zamiast wpaść do bramki gości zatrzymała się na jej poprzeczce. Dopiero w 80 minucie meczu gospodarze zdobyli trzeciego gola, którym ustalili końcowy wynik meczu na 3:0 dla Vitcovii Witkowo. Bartosz Staszewski ponownie był egzekutorem rzutu wolny dla Witkowa a bramkę na wagę trzech punktów z pierwszej piłki z ,,woleja” zdobył stojący na 7 metrze od bramki gości wprowadzony do gry w drugiej połowie meczu Jakub Michalak. Po tym zwycięstwie zespół z Witkowa, nadal w ligowej tabeli plasuje się na drugim miejscu z 37 punktami zdobytymi z 16-tu meczach tracąc do lidera siedem oczek jakim jest inny przedstawiciel z naszego powiatu występujący w tej samej klasie rozgrywkowej mowa tutaj o Pelikanie Niechanowo, który prowadzi w lidze z 44 punktami.

Skład Vitcovi Witkowo: Tomasz Roszyk, Patryk Dąbek, Dawid Kustra, Zbigniew Wojtczak, Konrad Plucner, Rafał Pietrowski, Bartosz Sypniewski, Marek Janaszak, Mateusz Pietrowski, Bartosz Staszewski, Tomasz Kubiak – na zmiany wchodzili Jakub Michalak, Filip Janiszewski, Hubert Mielcarek, Łukasz Szeląg –rezerwowi Adam Graczyk, Janusz Kustra, Adam Pilarski

Kolejne spotkanie Vitcovia Witkowo w najbliższą sobotę 19 kwietnia na wyjeździe gdzie będzie podejmowana w Poznaniu przez miejscowy zespół Polonii.

Wyniki 16 kolejki - 12-13 kwietnia
Las Puszczykowo                  3-0     Lechita Kłecko     (wo)
Kłos Zaniemyśl                      1-0     Suchary Suchy Las
Warta Śrem                            3-3     KS Łopuchowo
Vitcovia Witkowo                    3-0     Stella Luboń
Wełna Rogoźno                     2-0     Polonia Poznań
Kotwica Kórnik                       1-1     Pelikan Niechanowo
TPS Winogrady (Poznań)     0-1     Piast Kobylnica