Zawodnicy GTT Diament na medal

2016-11-28

Dnia 26 listopada reprezentacja GTT Diament w składzie 28 zawodników wraz z trenerami Rafałem Szymańskim, Piotrem Śmigórskim, Karoliną Gruberską, Moniką Pługowską zaliczyła kolejne przetarcie, tym razem podczas Pływackich Zawodów o Puchar BOSiR-u w Barcinie.

Ogółem na zawody przybyło prawie dwustu zawodników z 6 klubów. Zawodnicy Diamentu zdążyli nas przyzwyczaić do tego, że praktycznie z każdych zawodów wracają z dużą ilością medali. Nie inaczej było tym razem. Ogółem młodzi pływacy zdobyli aż 25 krążków !!!

Rywalizacja toczyła się w dwóch blokach, w aż 28 kategoriach. Jako pierwsi popłynęli nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi na dystansie 25m zdobyli:

- 3 miejsce Marta Sikorska - styl klasyczny

Pływackie zmagania szkół podstawowych kontynuowali w II bloku nasi pływacy z rocznika 2004 - 2005 i gimnazjaliści na dystansie 50 m byli to:

- 3 miejsce Mikołaj Recki - styl klasyczny

Po konkurencjach indywidualnych odbyły się wyścigi sztafetowe na dystansie 8 x 25 m stylem dowolnym, w których również zwyciężyła reprezentacja Diamentu w składzie: Weronika Tomczak, Nikodem Recki, Klaudia Tomaszewska, Damjan Minkow, Oliwia Janiszewska, Maciej Tomczak, Marcelina Szymańska i Kacper Centka.

Wyniki indywidualne składały się na klasyfikację zespołową, w której bezkonkurencyjnie wygrał klub GTT Diament.