Zawodnicy Husarza Gniezno brali udział w zawodach zapaśniczych w Poznaniu i Krotoszynie

2020-10-13

W sobotę 10 października w Poznaniu odbyła się Międzywojewódzka liga Młodzików - Memoriał Józefa Moczyńskiego (pierwszego Prezesa KS Sobieski Poznań).

W zmaganiach udział wzięło ponad 130 zapaśników z 14 klubów, w tym drużyna z Holandii. Bardzo udany występ zaliczyli sportowcy z Pierwszej Stolicy Polski.

Złote medale zdobyli - Mateusz Dziadoszek w kat. wagowej 46 kg i Jan Skupin w kat. wagowej 50 kg.

Drugie miejsce wywalczył Eryk Bogucki, a jego brat Alan uplasował się tuż za podium. Dominik Dynaryński uplasował się na 8 pozycji.

Na szczególne wyróżnienie zasługują medaliści - Jan Skupin i Mateusz Dziadoszek, którzy nie dali szans swoim przeciwnikom. Obaj zdominowali swoje kategorie wagowe, wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem. Dużym sukces był również  występ Eryka Boguckiego, który w walce eliminacyjnej pokonał już w pierwszej rundzie zeszłorocznego wicemistrza Polski.

W tym samym czasie, w Krotoszynie odbyły się LXXIII Mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym. W imprezie wystartował tylko jeden przedstawiciel KS Husarz Gniezno - Michał Siudziński, który zajął 11 miejsce.