Zawodnicy Husarza Gniezno nie próżnowali startując w dwóch imprezach sportowych

2020-11-30

W dniach 27-29 listopada w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym młodzików.

Prawo startu w imprezie mieli sportowcy z rocznika 2006-2008. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z 65 klubów. Bardzo dobrze drużynowo wypadł Husarz Gniezno, który w klasyfikacji klubowej zajął 15 miejsce.

Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało 5 zapaśników, spośród których najlepiej wypadł Alan Bogucki zajmując 5 miejsce w kategorii wagowej 57 kg.

Ponadto w barwach gnieźnieńskiego Husarza wystartowali – Eryk Bogucki i Mateusz Dziadoszek, którzy zajęli również wysokie 7 pozycje w kategorii 62 kg i 44 kg oraz Witold Błaszczyk (kategoria 38 kg) i Jan Skupin (kategoria 48 kg).

Podczas tego weekendu, w sobotę, rozegrane zostały w Swarzędzu Mistrzostwa Wielkopolski dzieci i młodzików w zapasach w stylu klasycznym, w których reprezentanci KS Husarz Gniezno wywalczyli drużynowo 3 miejsce.