Zawodnicy Husarza Gniezno z powodzeniem startowali w barwach Terczy Środa Wielkopolska

2021-06-21

W niedzielę 20 czerwca w Bydgoszczy zorganizowany został ogólnopolski turniej drużynowy Bartnicki Cup 3.0 Freestyle Wrestling dla kategorii wiekowej 12-15 lat.

Patronat nad imprezą przejął dwukrotny olimpijczyk (Ateny, Pekin) Bartłomiej Bartnicki, wychowanek Gwiazdy Bydgoszcz.

W zmaganiach udział wzięło 5 klubów – Gwiazda Bydgoszcz, Wisła Świecie, Orzeł Namysłów, ZKS Koszalin oraz Tęcza Środa Wielkopolska, w której składzie znaleźli się zawodnicy reprezentujący na co dzień 4 zaprzyjaźnione kluby. W ekipie Tęczy nie zabrakło zapaśników z Pierwszej Stolicy Polski. W składzie znaleźli się Dominik Dynaryński (kat. wagowa 44kg), Alan Bogucki (kat. wagowa 62 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 68 kg)

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, czego dowodem były bardzo zacięte pojedynki i pokaz wspaniałych umiejętności technicznych zapaśników podczas bezpośredniej konfrontacji.

Formuła meczy oparta była na przepisach stylu wolnego. Drużyny rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, w 9 kategoriach wagowych.
Pierwsze starcie z Orłem Namysłów zaczęło się dla Tęczy fatalnie. Po 6 walkach drużyna Środy Wlkp. przegrywała 6:0 i już było wiadomo, że ten bój jest przegrany. Honor  ekipy uratowali bracia Alan i Eryk Boguccy oraz Szymon Gibasiewicz, którzy w rewelacyjnym stylu wygrali swoje pojedynki doprowadzając do wyniku 6:3. Dwa kolejne starcia z Wisłą Świecie i Gwiazdą Bydgoszcz team z zawodnikami z Gniezna wygrał zdecydowanie po 6:2. Spotkanie o drugie miejsce w turnieju z ZKS Koszalin był istnym horrorem. Po pięciu pojedynkach Koszalin prowadził  4:2, ale nie zawiedli znów bracia Boguccy, którzy doprowadzili swoimi zwycięstwami do remisu. Niestety w ostatnim pojedynku Szymon Gibasiewicz, pomimo że w pierwszej fazie pojedynku zdecydowanie prowadził, uległ zawodnikowi Koszalina i tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 dla ZKS Koszalin. Drużyna Środy zajęła ostatecznie 3 miejsce, za Namysłowem i Koszalinem.

Dariusz Szarzyński - KS Husarz Gniezno + foto

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zawodnicy-husarza-gniezno-z-powodzeniem-startowali-w-barwach-terczy-sroda.html