Zawodnicy Kijkowego Trzemeszna triufowali w Pucharze Wielkopolski

2018-08-27

W niedzielę 26 sierpnia miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Wielkopolski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Śremie a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km.

Start i meta usytuowane zostały na stadionie przy ul. Poznańskiej. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi ścieżkami Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich. Do rywalizacji przystąpiła siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna, która miała na swoim koncie udane występy w poprzednich etapach pucharu. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. Ponadto w Śremie nastąpiło także podsumowanie całego Pucharu Wielkopolski.

Agnieszka Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Komplet zwycięstw dał jej zdecydowane prowadzenie w całym cyklu. Krótszy dystans wybrały także – Kamila Kolberg i Małgorzata Szczudlik. Wywalczone rezultaty pozwoliły im zająć odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej samej kategorii wiekowej. W końcowej klasyfikacji pucharu Kamila stanęła na najwyższym stopniu podium. Tuż za nią uplasowała się Małgosia. W etapie średzkim na tym dystansie udział wziął także Arkadiusz Kędzierski. W zawodach uczestniczyło 211 osób, w tym 121 kobiet.
Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowali się – Angelika Płachcińska, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Angelika wywalczyła pierwszą lokatę w kategorii K 30. Taką też pozycję zajęła w Pucharze Wielkopolski. Szóste miejsce w kategorii M 50 przypadło Grzegorzowi. Zebrane w całym cyklu punkty pozwoliły mu stanąć na drugim stopniu podium. Marzena była szósta w swojej kategorii wiekowej. W zawodach udział wzięły 73 osoby, w tym 30 kobiet.

Organizatorem Pucharu Wielkopolski była Polska Federacja Nordic Walking. Przypomnijmy – na cykl zwany Pucharem Wielkopolski złożyły imprezy, odbywające się w Wągrowcu (8.07), Okonku (14.07) i Śremie. Więcej informacji znajdziecie na www.pucharpolskinw.pl.