Zawodniczki Medanu po zwycięstwie w Poznaniu coraz bliższe medalu mistrzostw Polski

2015-03-13

Na mecz 12. kolejki ekstraligi futsalu kobiet zespół Medanu Gniezno wjechał w środę, 11 marca, do Poznania, gdzie w hali sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej był podejmowany przez tamtejszy AZS UAM.

Sztab szkoleniowy przed meczem w Poznaniu miał duży ból głowy, ponieważ kapitan zespołu, Alicja Zając złamała nogę i na dodatek podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, który odbył się w Gdańsku, Violetta Biegańska, podzieliła los koleżanki z drużyny. To jeszcze nie koniec pecha, który dopadł gnieźnieński zespół. Przed meczem w Poznaniu, rozchorowała się Katarzyna Ulikowska i futsalistki z pierwszej stolicy Polski musiały grać w okrojonym składzie. Mimo tych osłabień gnieźnianki odniosły zwycięstwo, które przybliżyło zespół do strefy medalowej

Początek spotkania to mądra i uważna gra w obronie gnieźnieńskiego zespołu.

Już w drugiej minucie Anna Jacewicz mając przed sobą tylko bramkarkę nie zauważyła stojącej w lepszej sytuacji Hani Cerajewskiej, która mogła zdobyć pierwszego gola.

Na pierwsza bramkę musieliśmy czekać do ósmej minuty, Monika Marczak silnym strzałem z tzw. szpica umieściła piłkę w bramce poznanianek.

Trzy minuty później po rozegranej lewym skrzydłem akcji Monika Nowak dopełniła formalności i strzelając do pustej bramki wyprowadziła gnieźnianki na prowadzenie 0:2.  Zespół gospodyń  próbował zdobyć kontaktowego gola i to się udało w zamieszaniu podbramkowym w szesnastej minucie, Hanna Olszańska umieściła futbolówkę w bramce Medanu. Wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Początek drugiej połowy  to ataki zespołu UAM, który dążył do wyrównania, ale tego dnia obrona gości spisywała się nienagannie. W trzydziestej pierwszej minucie po odebraniu piłki i szybkim kontrataku Adriana Sikora zdobyła trzeciego gola, który przybliżył drużynę z Gniezna do zwycięstwa.

Trener poznanianek widząc nieporadność swojej drużyny, wprowadził do gry lotnego bramkarza i zmusił „medanki” do obrony. Pomimo oblężenia i częstych strzałów, w trzydziestej ósmej minucie Adriana Sikora przechwyciła piłkę i  z za połowy boiska zdobyła czwartego gola strzelając do pustej bramki i ustalając wynik meczu na 1:4.