Zawodniczki SP 7 wicemistrzyniami Wielkopolski

2018-05-17

Kępno stało się 16 maja areną zmagań finałowego turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Szczypiornistki Szkoły Podstawowej nr 7 wywalczyły tam srebrne medale.

W zawodach tych spotkały się najlepsze 4 drużyny z Wielkopolski (Gimnazjum Buk, SP 3 Kępno, SP 2 Skórzewo i SP 7 Gniezno, które wywalczyły awans do Finału we wcześniejszej rywalizacji. W pierwszym meczu półfinałowym Buk pokonał Skórzewo 20:11 a gnieźnianki zwyciężyły z gospodyniami z Kępna 12:9. W meczu o III miejsce kępnianki pokonały zespół ze Skórzewa 18:9. W wąskim Finale spotkały się szkoły: Gimnazjum Buk oraz SP 7 Gniezno. Mecz zakończył się zwycięstwem bukowianek 18:8. Tym samym gnieźnieńska drużyna wywalczyła srebrne medale i II miejsce w Finale Wielkopolski. Daria Rożek została wybrana „Najlepszą Bramkarką Finału”.

Na co dzień reprezentantki SP 7 są uczennicami klas sportowych i zarazem zawodniczkami MKS PR Gniezno podopiecznymi trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Dołożyły tym samym kolejny medal w tegorocznych rozgrywkach.

Reprezentacja SP 7 Gniezno: Rożek Daria, Morawska Oliwia, Kłodowska Marta, Wawrzyniak Aleksandra, Wieczorek Kinga, Różańska Dominika, Tylec Martyna, Stachowicz Wiktoria, Kabacińska Paulina, Brząkała Maja, Alwin Agata, Kowalczewska Anastazja, Nowicka Martyna.
Opiekunami byli: Rafał Szymański i Roman Solarek.