Zawodnik UKS Smecz Gniezno Wicemistrzem Polski

2017-05-22

Z przyjemnością informuję , iż zawodnik Albert Chudy trenujący w Szkole Tenisa"TP" zajął 2 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży- Mistrzostwach Polski do lat 16-tu.

W singlu Albert doszedł do 1/8 finału pokonując w 1 rundzie Kandefer Karol (KAT Prince Krosno) 6:3 6:1 , 2 rundzie Kuś Andrzej (Advantage Bielsko-Biała) 6:0 6:3, 3 runda Kasperski Wojciech [4] (KS Górnik Bytom) 7:5 6:2 i uległ o wejście do półfinału Adamek Makary [8] (Krzycka Park Wrocław) 2:6 1:6 , który został wicemistrzem Polski.

Jeszcze lepsza formę zaprezentował Albert w deblu , gdzie wspólnie z Konopko Witold (AT Angelique Kerber Puszczykowo) zostali wicemistrzami Polski.
W pierwszej rundzie mieli wolny los ,
w 2 rundzie pokonali 7:5 6:2
Kucz Olaf (AZS Poznań)
Mruk Filip (WKS Grunwald Poznań)
w ćwierćfinale 6:2 7:5
Pawlicki Maksymilian [5] (KT Legia Warszawa)
Szczęsny Wojciech (Klub Miedzeszyn Warszawa)
w półfinale  7:6 6:3
Kaliszewski Paweł [6] (KT Legia Warszawa)
Olech Filip (DeSki Warszawa
ulegli w finale parze 2:6 2:6
Politowicz Marcel [3] (AZS Poznań)
Wajdemajer Jan (AZS Poznań)

Dodam , iż przed Mistrzostwami Polski Albert zajął 2 miejsce w Turnieju Wojewódzkim do lat 16-tu i dotarł do 1/8 w Turnieju Ogólnopolskim do lat 18-tu.
Przed Albertem kolejne wezwania tym razem w turniejach Międzynarodowych.