Zbigniew Bródka na III Olimpiadzie w Sportach Umysłowych

2014-04-14

W miniony czwartek, w Spale zakończyła się III Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. Impreza ta zrzesza zawodników i zawodniczki z trzech dyscyplin sportowych: szachy, brydż i warcaby. Niezwykłym wydarzeniem Olimpiady było zapalenie znicza olimpijskiego przez złotego medalistę z Soczi Zbigniewa Bródkę.

Na ceremonii otwarcia, jak i przy warcabowych deskach obecni byli zawodnicy klubu UKS Lokator Gniezno. Po heroicznej walce w kat. dziewcząt na dystansie 9 rund,  nielubiane przez sportowców 4 miejsce zajęła Aleksandra Szturomska, tracąc zaledwie punkt do zawodniczki znajdującej się na trzecim miejscu. Nieco gorzej zagrał zawodnik Lokatora, Bartosz Rak  zajmujac 10 miejsce. Decydującą okazała się być ostatnia partia. Po bardzo emocjonującej   walce  zabrakło szczęścia w konsekwencji   medalu.


Na pocieszenie pozostał zdobyty przez Bartka brązowy medal w grze błyskawicznej. Ola natomiast, w tego rodzaju grze uplasowała się na 8 miejscu.

 

Na pewno z dużym niedosytem wrócili nasi zawodnicy do domu, aczkolwiek wiary w zwycięstwo i woli walki nie można było im odmówić.

 

zdj. 1   Medalista z Soczi Zbigniew Bródka zapala znicz olimpijski
zdj. 2   Medaliści Olimpiady w grze błyskawicznej - "brazowy" Bartek Rak  
zdj. 3   Ekipa UKS Lokatora  Bartek Rak , Ola Szturomska,  Damian Rak.

 

Damian Jakubik, Les.

 

 

  

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zbigniew-brodka-na-iii-olimpiadzie-w-sportach-umyslowych.html