Zbyt późny zryw MKS-u. Gnieźnianki minimalnie słabsze od Arki Gdynia

2022-05-06

W pierwszym swoim meczu 1/4 Mistrzostw Polski juniorek młodszych turnieju rozgrywanego w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w dniach 6-8 maja piłkarki ręczne MKS-u PR Gniezno przegrały po ambitnej walce z Arką Gdynia.

Pierwsze trafienie w meczu należało do szczypiornistek MKS-u PR Gniezno. Po trzech minutach był remis 2:2. W 6 minucie po trafieniu Weroniki Krynickiej na prowadzeniu znalazły się gdynianki. Trzy minuty później, zawodniczki Arki prowadziły już 5:2. W 15 minucie gnieźniankom udało się dojść Arkę na jedno trafienie (8:9). Gdynianki szybko jednak znów odskoczyły. W 21 minucie prowadziły już 13:9. Później  gnieźniankom udało się odrobić straty i na trzy minuty przed przerwą był remis 14:14. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 16:15 dla Arki Gdynia.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki gdynianek. Zawodniczki MKS-u odpowiedziały golem w 33 minucie. Minutę później, po efektownej „wkrętce”  bramkę dla Arki zdobyła Wiktoria Gierasimow. Dalszy fragment to gra „bramka za bramkę”. W 40 minucie gdynianki prowadziły 20:17. Gnieźnianki wycofały bramkarkę, co wykorzystała Kalina Powarzyńska, podwyższając prowadzenie Arki. Ta sama zawodniczka chwilę później, ponownie trafiła do bramki MKS-u PR Gniezno i było już 22:17 dla przyjezdnych. W 42 minucie bramkę dla szczypiornistek z Grodu Lecha zdobyła Weronika Wabińska, jednak Arka szybko odpowiedziała. W 47 minucie w słupek bramki Arki Gdynia trafiła Julia Nowak. W 50 minucie zawodniczki z Gdyni prowadziły 25:21. W 52 minucie na raty, po niewykorzystanym rzucie karnym, bramkę  zdobyła Julia Skoczeń. Zryw gnieźnianek pozwolił im wyrównać stan meczu na pięć minut przed końcem (26:26). Ostatecznie to jednak zawodniczki Arki Gdynia pokonały MKS PR Gniezno 28:27 udanie rozpoczynając turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorek młodszych. W drugim piątkowym meczu Zgoda Ruda Śląska wygrała z Kusym Szczecin 35:29.

MKS PR Gniezno-SPR Arka Gdynia 27:28 (15:16)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Zofia Bartkowiak-8.
SPR Arka Gdynia: Maja Narożna-9.

Skład MKS-u PR Gniezno: Zuzanna Bober, Antonina Cieślak (bramkarki)-Amelia Stręk, Marta Łachowska, Julia Nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Kaja Stręk, Kinga Piotrowska, Aleksandra Śmigowska, Agata Szymańska, Paulina Musiał, Julia Skoczeń, Zofia Bartkowiak (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Kolejne spotkania w ramach 1/4 MP juniorek młodszych w Gnieźnie:
Sobota, 7 maja

Godz. 9:00 Arka Gdynia-Zgoda Ruda Śląska
Godz. 11:00 Kusy Szczecin-MKS PR Gniezno

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ