Zdecydowana porażka seniorów Mieszko Gniezno w Koninie

2015-07-30

Czwarte swoje spotkanie kontrolne tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu 2015/2016 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej w środę 29 lipca rozegrali seniorzy Mieszka Gniezno.

Tego dnia podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego, udali się do Konina gdzie za przeciwnika mieli zespół miejscowego Górnika, przygotowującego się do zmagań w nowym sezonie 2015/2016 w konińskiej klasie okręgowej wschód.
Po dwóch przekonywujących zwycięstwach z rzędu u siebie z Spartą Janowiec oraz ostatnio wyjazdowym z LKS-em Ślesin.Ttym razem gnieźnianie musieli uznać wyższość swojego rywala występującego o niżej klasę w rozgrywkach piłkarskich przegrywając z nim w stosunku 0:6 mimo że do przerwy gospodarze prowadzili tylko jedną bramką. Była to druga porażka biało-niebieskich w czwartym meczu kontrolnym tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu. Przypomnijmy iż pierwszej doznali w meczu wyjazdowym z drużyną SKP Słupca w stosunku 4:2. 
 
Wracając jednak do samego przebiegu środowego meczu kontrolnego pomiędzy Górnikiem Konin a Mieszkiem Gniezno. To jak wspominaliśmy gospodarze po pierwszej połowie, która należała do dość wyrównanych gospodarze prowadzili z mieszkowcami zaledwie jedną bramką. O zdecydowanej porażce podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego, zadecydowała druga odsłona środowego meczu kontrolnego, w której to Górnik Konin kontrolował przebieg gry na boisku dokumentując swoją przewagę nad gośćmi zdobyciem pięciu goli przy żadnym straconym. Hattrickiem w tym spotkaniu dla gospodarzy popisał się Bartosz Maślak, po jednej bramce zdobył: Maciej Adamczewski, Bartosz Kowalski oraz Krystian Robak. Jeśli chodzi o gnieźnian jedyną okazję do zdobycia bramki honorowej zmarnował przymierzany do zespołu Mieszka Gniezno brat Kamila Chopci – Adrian, którego trzecioligowy Pelikan Niechanowo chce wypożyczyć na rundę jesienną, a który od niedawna trenuje wspólnie z drużyną Mieszka Gniezno. Wracając jednak do akcji Adriana Chopci, po której gnieźnianie mogli zdobyć gola kontaktowego to po jego strzale z 20. metra piłka zamiast wpaść do bramki gospodarzy zatrzymała się na jej poprzeczce. Ostatecznie mecz w Koninie zakończył się zdecydowanym zwycięstwem miejscowego Górnika w stosunku 6:0.
 
Ostatni mecz kontrolny tego lata zespół Mieszka Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 1 sierpnia. Tego dnia o godzinie 12.00 biało-niebiescy na własnym boisku że sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej podejmować będą zespół Vitcovii Witkowo występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupa wschód. 
 
Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
 
 
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,zdecydowana-porazka-seniorow-mieszko-gniezno-w-koninie.html