Zdecydowana wygrana MKS MOS URBIS Gniezno w Świebodzinie!

2015-11-28

W sobotę 28 listopada piłkarki ręczne MKS MOS URBIS Gniezno rozegrały mecz w ramach VI kolejki spotkań w II lidze kobiet. Tym razem udały się na mecz wyjazdowy do Świebodzina. MUKS Lider Świebodzin to drużyna która w obecnym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego meczu, więc chciała tym spotkaniem przełamać złą passę.

Gnieźnianki po ostatniej porażce z liderem rozgrywek z Obornik przystąpiły do tej konfrontacji mocno skoncentrowane i pełne wiary w zwycięstwo.
Już od pierwszych minut meczu to zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski panowały na boisku. W tej fazie meczu gnieźnieńska obrona spisywało się wręcz fenomenalnie. W 11’ MKS MOS URBIS prowadził 5:1, choć sam wynik mógłby być zdecydowanie wyższy. Dalsza część tej połowy nadal przebiegała pod dyktando szczypiornistek z Gniezna. Trenerzy nie czekając posyłali do boju kolejne zawodniczki z ławki. Mimo przemeblowania składu jakość gry nie spadała. Zawodniczki Lidera miały bardzo duże problemy z przebiciem się przez gnieźnieńską obronę. Pierwsze 30’ zakończyło się wynikiem korzystnym dla MKS MOS URBIS 16:5.

Druga połowa zaczęła się od dwóch celnych trafień świebodzinianek. Gnieźnianki jednak nie pozwoliły się rozbujać miejscowym i szybko przejęły inicjatywę. Zespół z Grodu Lecha zdecydowanie górował nad swoimi przeciwniczkami. Dziewczęta z Gniezna wysoko prowadząc pozwalały sobie na rozluźnienie szyków obronnych. Dzięki temu zawodniczki ze Świebodzina mogły zdobyć kilka bramek. Końcowe minuty to całkowita dominacja podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Ostatecznie MKS MOS URBIS Gniezno zdecydowanie pokonuje MUKS Lidera Świebodzin 38:16.

Już za tydzień w mikołajkową niedzielę 6 grudnia zapraszamy wszystkich sympatyków szczypiorniaka na mecz II ligi kobiet („Derby Wielkopolski”) do hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego. MKS MOS URBIS Gniezno podejmować będzie rywala za miedzy zespół AZS AWF Volkswagen Poznań. Początek meczu o godz. 15.00.

Trenerzy z Gniezna: Cieszymy się z tej wygranej. W tym sezonie drużyny grające w lidze są dość wyrównane, no może poza liderem z Obornik. Dlatego każde zdobyte 2 punkty są bardzo ważne. Dziś dziewczęta zagrały bardzo dobre zawody. Najbardziej cieszy twarda gra w obronie. Dzięki której mogliśmy zagrać kontrą. Gratulujemy dziewczętom.

W barwach MKS MOS URBIS Gniezno grały: Lidia Kobyłecka i Daria Konieczna – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Agata Wachowska (1), Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz (2), Natalia Niedzielska (2), Marta Giszczyńska (3), Ewa Zimna (7), Agnieszka Siwka (2), Natasza Nowak (1), Martyna Bigoszewska (5), Karolina Kasprowiak (4), Joanna Różańska (2), Martyna Dziemidowicz (1), Monika Łęgowska (5), Monika Dolata.