Zdecydowane zwycięstwo Basketek nad Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski

2015-01-23

Kolejny udany występ w Wielkopolskiej Lidze Kadetek A zanotowały zawodniczki TS Basket Gniezno.

23 stycznia br. podejmowały w hali GOSiR przy ul. Jolenty zawsze groźną drużynę Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia i prowadzenia 10:0 już po 2 minutach gry, by ostatecznie 1 kwartę zakończyć prowadzeniem 16:5. Po drugiej kwarcie było właściwie "po meczu" - Gnieźnianki prowadziły 37:10 co spowodowało lekkie rozluźnienie i ostrowianki nieco zmniejszyły straty. W czwartej kwarcie dzięki celnym rzutom za 3 punkty Aleksandry Piaseckiej i Katarzyny Matysiak (2 razy) nasze zawodniczki zdecydowanie umocniły prowadzenie i zakończyły mecz zwycięstwem 70:36. Na uwagę zasługuje dobry występ zawodniczek rezerwowych, które mniej grają w lidze. Zła wiadomość to brak na meczu kierownika drużyny Piotra Matysiaka, który na cotygodniowym, czwartkowym treningu koszykówki dla dorosłych złamał nogę. Życzymy szybkiego powrotu na boisko i do drużyny Emotikon smile.

TS Basket Gniezno - UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. 70:36 (16:5, 21:5, 10:16, 23:10).

Punkty dla TS Basket Gniezno: Lila Banaszak 27, Aleksandra Piasecka 14, Aleksandra Skubiszyńska 7, Katarzyna Matysiak 6, Karolina Draheim 4, Julia Mierzwiak 4, Monika PIlarska 4, Marta Kęsik 2, Aleksandra Grzechowiak 2, Oliwia Prusak 0, Kinga Twardowska 0, Julia Andrzejewska 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski/Bartosz Piasecki,

Punkty dla UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.: K. Wróblewska 14, M. Bińczyk 5, R. Wilak 4, S. Wróblewska 4, N. Czerwińska 3, D. Gładysz 2, W. Koczura 2, M. Walotka 2. Trener: Zdzisław Machowski.

Sędziowali: Dawid Wojtaszek (Międzychód) i Sebastian Szamałek (Września)

Do końca rozgrywek pozostały 3 mecze wyjazdowe: z Tęczą Leszno, Basketem Ostrów i rewanż z Kasprowiczanką. Zwycięstwa w dwóch meczach zapewnią awans do rozgrywek centralnych.