Zdecydowane zwycięstwo Czarnych Czerniejewo nad drużyną z Klęki!

2016-04-24

Piąte spotkanie z rundy rewanżowej w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 trwającego sezonu 2015/2016 ma za sobą zespół Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 23 kwietnia jedyny przedstawiciel z naszego powiatu gnieźnieńskiego podejmował na własnym boisku i przed swoją publicznością zespół Phtyopharmu Klęka. Podopieczni Bartłomieja Figasa wygrali to spotkanie zdecydowanie 5:0, czym zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę wyjazdową z zespołem Pogoni Książ Wielkopolski.

Czerwono-czarni prowadzenie 1:0 nad swoim rywalem objęli w meczu w 25 minucie. Na bramkę gości strzał oddał z dystansu z około 20. metra Bartosz Kozioł. Golkiper z Klęki wprawdzie popisał się udaną interwencją broniąc uderzoną piłkę przez Kozioła, lecz przy dobitce z 6. metra w wykonaniu Zbigniewa Stuczyńskiego był już bezradny. Dziesięć minut później czyli w 35 minucie drużyna z Czerniejewa, po zdobyciu kolejnego gola prowadziła z gośćmi już 2:1. Podobnie jak to było przy pierwszym golu w roli głównej wystąpił w szeregach czerwono-czarnych Bartosz Kozioł, który oddał strzał na bramkę swojego rywala z 20.metra. Po tym uderzeniu piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z obrońców gości i trafiła pod nogi Patryka Malingera, który takiego prezentu nie zmarnował pakując piłkę do bramki swojego rywala z 13. metra. A że więcej bramek w pierwszej połowie nie padło to ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem zespołu z Czerniejewa w stosunku 2:0.

Gospodarze zdecydowane zwycięstwo nad zespołem z Klęki zapewnili sobie w drugich czterdziestu pięciu minutach. Zaraz po wznowieniu gry w 65 minucie padła trzecia bramka dla zespołu z Czerniejewa. Tym razem po szybko rozegranym rzucie wolnym Patryk Buczkowski, zagrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym gości na 13. metrze Alanowi Tomaszewskiemu a ten w sytuacji sam na sam z golkiperem gości precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce swojego rywala.  Na kolejnego gola zdobytego przez podopiecznych Bartłomieja Figasa, kibice którzy odwiedzili stadion w Czerniejewie musieli czekać do 80 minuty. Wtedy to w polu karnym gości był faulowany Patryk Malinger w efekcie czego sędzia prowadzący to spotkanie podyktował rzut karny na korzyść zespołu z Czerniejewa. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole z Czerniejewa, okazał się Patryk Buczkowski, który tym samym podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:0. Wynik końcowy meczu 5:0 dla zespołu Czarnych Czerniejewo, został ustalony siedem minut po zdobyciu czwartego golu. W 87 minucie Patryk Buczkowski dograł piłkę do Sławomira Staniszewskiego, który golkipera gości pokonał strzałem z 13. metra w sytuacji sama na sam.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Perek, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Mateusz Jaworski (75’ Dawid Maćkowiak), Rafał Wawrzyniak, Bartosz Kozioł (57’ Zbigniew Kościański), Patryk Malinger (70’ Patryk Siwka), Alan Tomaszewski, Zbigniew Stuczyński (72’ Sławomir Staniszewski), Patryk Buczkowski.

Kolejnym rywalem Czarnych Czerniejewo, w walce o punkty ligowe będzie drużyna Orkanu Jarosławiec liderująca w ligowej tabeli. Do tego bardzo interesująco zapowiadającego się spotkaniu dojdzie w Jarosławcu w sobotę 30 kwietnia. Początek tej potyczki piłkarskiej pomiędzy obiema drużynami zaplanowano na godzinę 14.00.

Wynik 18 kolejki - 23-24 kwietnia

Clescevia Kleszczewo    0-1    Przemysław Poznań

Maratończyk Brzeźno     3-2    Polonia II Środa Wielkopolska

Zawisza Dolsk               3-2    Pogoń Książ Wielkopolski

Czarni Czerniejewo        5-0    Phytopharm Klęka

Jurand Koziegłowy         1-4    Orkan Jarosławiec

KS Łopuchowo              3-2    Stella Luboń

Lider Swarzędz             1-2    Lotnik-1997 Poznań