Zdecydowane zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w Śremie!

2019-05-19

Pewne zwycięstwo w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód zapisali na swoim koncie piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 18 maja lider tabeli na mecz 22 kolejki ligowej sezonu 2018/2019, udał się do Śremu gdzie był podejmowany przez zespół miejscowej Warty. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem czerwono-czarnych, którzy pewnie pokonali swojego rywala w stosunku 6:3. Hattrickiem w tym meczu popisał się grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki. Po tym zwycięstwie zespół z Czerniejewa, na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu jedną nogą jest już w lidze międzyokręgowej grupy Piła-Poznań i tylko jakieś fatum może spowodować że awans zostanie odłożony w czasie.

Przechodzą jednak do wydarzeń piłkarskich w meczu pomiędzy Wartą Śrem a Czarnymi Czerniejewo. To lider poznańskiej okręgówki grupy wschód prowadzenie w sobotnim meczu 1:0 objął dopiero w 37 minucie. Po dośrodkowaniu Jakuba Cierpiszewskiego, golkipera gospodarzy pokonał uderzeniem piłki z 5 metra z główki Krzysztof Pawłowski. Goście jednak z prowadzenie nie cieszyli się zbyt długo. Trzy minuty  później było 1:1 po golu Kamila Szymandery. W 42 minucie Czarni Czerniejewo, ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. Tym razem po indywidualnej akcji bramkarza Warty Śrem celnym strzałem z 8 metra pokonał Paweł Zieliński. Nie upłynęły kolejne dwie minuty a w meczu a czerwono-czarni po kolejnym zdobytym golu prowadzili już 3:1. Tym razem bramkarza Warty w ekipie przyjezdnej pokonał po dośrodkowaniu Mariusza Sawickiego z 6 metra grający trener Maciej Lisiecki. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. W 45 minucie tuż przed zejściem do szatni obu zespołów, gospodarze zdobyli drugą bramkę zmniejszając prowadzenie Czarnych do 3:2. Gola bezpośrednio po egzekwowanym rzucie wolnym z odległości 25 metra zdobył w ekipie gospodarzy Patryk Słomczyński.

Po zmianie stron goście bardzo szybko bo już w 47 minucie podwyższyli swoje prowadzenie do 4:2. Po podaniu Krzysztofa Pawłowskiego piłkę z 8 metra do bramki Warty Śrem wpakował celnym uderzenie grający trener Maciej Lisiecki. W 67 minucie Czarni prowadzili już 5:2. Ponownie gola na swoim koncie zapisał grający trener Maciej Lisiecki, który tym razem golkipera gospodarzy pokonał pewnie z egzekwowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Piotrze Cyrulewskim. Ten sam zawodnik w 78 minucie zdobył swojego trzeciego gola w meczu, którym ustrzelił przysłowiowego hattricka. I w tym momencie było już 6:2 dla Czarnych Czerniejewo. Wynik końcowy spotkanie został ustalony w doliczonym czasie gry. A autorem gola okazali się miejscowi a właściwie Maśliński. Tym samy Warta Śrem przegrała na własnym trenie z Czarnymi Czerniejewo w stosunku 6:3.

Kolejny mecz zespół z Czerniejewa, rozegra w dniu 25 maja. Wtedy to o godzinie 16.00 czerwono-czarni podejmować będą zespół Szturmu Janikowo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski (82’ Damian Dominiak), Arkadiusz Juchacz, Rafał Pietrowski (86’ Mateusz Kuliński), Kuba Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Piotr Cyrulewski (70’ Filip Budasz), Paweł Zieliński (57’ Hubert Hypki), Kamil Draheim (79’ Bartosz Antkowiak), Mariusz Sawicki (82’ Tomasz Roszyk), Maciej Lisiecki